Dnes je piatok, 26.apríl 2019, meniny má: Jaroslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 netradičných európskych miest, ktoré sa oplatí navšíviť

jún 26, 2015 - 14:33
Prinášame vám skvelé tipy európskych netradičných miest, stvorené na ďalšie cestovateľské dobrodružstvá.

Sevilla, Španielsko

Pokiaľ chcete zažiť autentickú atmosféru španielskej kultúry, ste na správnom mieste. Andalúzske mesto je známe najmä ako kolíska flamega, podávajú tú skvelé tapos a je tu svetová aréna bíčich zápasov Plaza de Toros la Real Maestranza

Porto, Portugalsko

Je takmer nemožné nezamilovať sa do romantickej atmosféry Porta. Prímoské mestečko je plné farieb a rôznych štýlov architektúry. Nadšenci vína si tu určite príde na svoje. V Porte nájdete veľké množstvo vínnych pivničiek a ochutnávok tohto "božského" nápoja. Taktiež sa tu každý jún koná hudobný festival Primavera Sound

Mostar, Bosna a Hercegovina

Väčšina turistov v tejto krajine navštevuje hlavné mesto Sarajevo, preto malebné pútnické mesto Mostar je pre mnohých záhadou. Avšak nájdete tu najznámejší balkánsky most, Stari Most, ktorý spája dve mestské veže a uličky plné trhov a obchodíkov. Mesto je obklopené horami perfektné na lezenie po skalách. 

Helsinki, Fínsko

Krásne pobrežné mesto Helsinki má všetko kúzlo severného mora, plus prekvitá tu veľká gastronomická scéna. Toto miesto by ste mali hneď navštíviť a potom o ňom ďalej hovoriť. 

Salzburg, Rakúsko

Nemali by ste si nechať ujsť ani domov Mozarta, Salzburg. Okrem charakteristického hradu Hohensalzburg, sa oplatí vidieť festival Sound of Music. Nudiť sa tu určite nebudete, pretože mesto je plné múzeí, krásnych pamiatok a samozrejme dýcha koncertnou kultúrou. 

Michaela Hollá, Foto: elle.com

 

- - Inzercia - -