Dnes je nedeľa, 16.jún 2019, meniny má: Blanka, Bianka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5. ročník Veľvyslanectva mladých: Blahoželáme oceneným študentom!

apríl 28, 2014 - 22:21
V piatom ročníku projektu Veľvyslanectvo mladých sa so svojimi prácami predstavilo šesť vybraných študentov. Práve vďaka Veľvyslanectvu mladých mohli dostať priestor na predloženie návrhov, ako zmeniť prostredie okolo seba k lepšiemu.
Hlavnou myšlienkou projektu Veľvyslanectvo mladých je dať šancu študentom aktívne sa prejaviť pri riešení problémov mladých ľudí žijúcich na Slovensku. V piatom ročníku, ktorý už tradične organizoval týždenník Slovenka spoločne s nadáciou ORANGu a nadáciou VUB banky, s podporou zo strany BKIS a spoločnosti Jazykové pobyty Volis, spoločnosti Microsoft, rovnako aj vďaka Ostereichisches Institut, bratislavskému a trnavskému samosprávnemu  kraju, švajčiarskej banky Vontobel, prezentovalo svoje odborné práce šesť študentov. Odborná komisia na čele s predsedníčkou Katarínou Bielikovou zo Slovakia Finance a za účasti rakúskeho veľvyslanca (Markus Wuketich), veľvyslanca Srbskej republiky (Šani Dermaku) a chorvátskeho veľvyslanca (Jakša Muljačič) na Slovensku mala ťažkú úlohu vybrať ten najlepší. „Teším sa, že môžeme organizovať už piaty ročník tohto skvelého projektu, ktorý podporuje študentov. Sú našou budúcnosťou a môžu Slovensko dôstojne zastupovať v zahraničí,“ povedala riaditeľka vydavateľstva STAR Production Mária Reháková. Európsky parlament v porote zastupovala Lenka Šramková a TOP Centrum podnikateliek Elvíra Chadimová.
 
 
Na podujatí sa zúčastnil aj minuloročný víťaz Branislav Lányi, kt. sa zúčastnil dvakrát. "Mal som tú česť sa zúčatniť na výlete do Europarlantu v Bruseli na podnet p. Mikulášika. Jeho pohostinnosť a starostlivosť bola veľmi neobvyklá. Toto je jedna vecí, pre ktoré sa oplatí zapojiť do projektu. Získate sebavedomie, zistíte, ako to chodí. Rovnako som zažil jednotýždňový kurz v Oxforde vďaka p. Volekovi," nechal sa počuť minuloročný víťaz.
 
 
Víťazmi piateho ročníka Veľvyslanectva mladých sa stali:
 
1. miesto - MARTIN FERJANC
 
2. miesto - Ema Sabolová 
 
3. miesto - Lukáš Bahna 
 
4. miesto - Natália Šedivá 
 
5. miesto - Ľubica Kubišová 
 
6. miesto - Zdenka Bórová
 
 
Autor: RED
 
Foto: D. Kaplavka
 

- - Inzercia - -