Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 tipov na "vyšperkovanie" slávnostnej hostiny či svadobnej párty

máj 01, 2014 - 13:53
Nasmerujte kroky hostí na miesto, kde sa slávnosť koná. Aby neboli dezorientovaní hneď na jej začiatku, môžete ich navigovať napríklad takouto pop-artovou tabuľkou.

1. Farebná škála
 
Čím menej farebných kombinácií zvolíte, tým slávnostnejšia a elegantnejšia bude hostina. Pre účel svadby sa najčastejšie využívajú odtiene bielej v kombináciami s prírodnými. Prestretý stôl zdobia krištáľové vázy, čipka, svieže biele kvety a vonné sviečky v nenápadných kahancoch. Pred tým, než sa pustíte do zdobenia, si zostavte paletu farebných odtieňov a materiálov.
 
 
2. Sviečky aj v lete
 
Malé svietniky s romantickým motívom ľahko vytvoríte samy, ale môžete ich aj kúpiť. Sú z bielej sadry alebo porcelánu. Vložte do nich čajové sviečky s dlhou životnosťou, aby ste ich nemuseli počas oslavy vymieňať.
 
 
3. Menovky s vtipom
 
V deň D je všetko symbolom lásky. Motívy na menovkách, oznámeniach, pozvánkach aj drobných dekoráciách na stôl. Na malé objekty zaveste kartičku s menom hosťa. (dekorácie-vizitky Dog, 10 €, Next)
 
 
4. Vázy „handmade“
 
Keď aranžujete bohato rozkvitnuté kvety, môžete použiť jednoduchšie vázy. Napríklad čisté biele poháre ozdobené farebným papierom a stuhami.
 
 
5. Ozdobené šperkom
 
Namiesto prsteňov použite na obrúsky drobné prívesky so stuhou. Môžu si ich hostia nechať na pamiatku. Pozor na materiál – obrúsky pri slávnostnej príležitosti by nemali byť papierové.
 
Pripravila Gabriela Šírová
Foto: Modwedding.com, archív
 
Viac tipov nájdete v májovom vydaní Praktickej Slovenky!
 
Podobné články:
 
 

- - Inzercia - -