Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

9 TIPOV ako aranžovať jarné kvety

marec 14, 2014 - 10:06
Trendom na jar a leto 2014 sú farby typické pre vodu a vzduch. Biela, zelená alebo modrá.
1. Z čistého skla
Dobre sa porozhliadnite po svojom dome. Máte veľa starých fliaš? Výborne. Budú sa vám hodiť na takéto čisté zátišia s kvetmi. Mali by byť úplne umyté, rôznych tvarov a výšok, aby v nich mohli byť rezané kvety s dlhými aj krátkymi stonkami. 
 
2. Slávnostne
Biele tulipány sú samy osebe veľmi jednoduché kvety, ktoré ale so správnymi doplnkami zažiaria ako dominanta slávnostne prestretého stola. Minimálne 20 čerstvých bielych tulipánov rovnakej veľkosti vložte do netradičnej štvorcovej vázy alebo črepníka. Ozdobte ich dlhými vetvičkami bahniatok, symbolov začínajúcej jari. K zeleno-sivej farebnosti dolaďte aj ostatné doplnky.
 
Slávnostné dekorácie na vašom stole
 
3. Vo vzduchu
Moderné misky na rezané kvety podporujú stabilitu stoniek. Jednoducho kvet napichnete na tenký drôt, ktorý ho drží vo vzpriamenej polohe. Na zavlažovanie potom stačí trocha vody na dne misky. Na obr.: plochá váza Florida.
 
4. Na cibuľkách
Drobné narcisy alebo hyacinty pri cibuľkách prikryte machom. Vždy pôsobia efektne, ak máte viacero črepníkov vedľa seba.  Cibuľové kvety majú rady veľa vody, vždy ochráňte nábytok pred poškodením pri preliatí. 
 
Narcisy váš domov nádherne rozžiaria
 
5. Extravagantne
Nemecký dekoratéri hľadajú možnosti, ktoré ešte doteraz neboli použité. A tak vznikol nápad s kartónovou vázou, vyrobenou z balenia porcelánu. Autentický a 100% recyklovateľný.
 
Viac tipov nájdete v Praktickej Slovenke!
 
Ďalšie inšpirácie nájdete v článkoch:
 
Autor: Gabriela Šírová
Foto www.architectoo.com, Ikea, archív
 

- - Inzercia - -