Dnes je utorok, 18.február 2020, meniny má: Jaromír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aneta Langerová hľadala inšpiráciu v prírode a knihách

november 23, 2014 - 12:08
Česká speváčka Aneta Langerová hľadala inšpiráciu pre novú štúdiovku v prírode i v knihách. Ako o očakávanej nahrávke povedala 27-ročná interpretka, niekedy ju inšpirovala detektívka alebo legenda.
„Čítanie rozvíja fantáziu, prináša veci, ktoré sa dajú skomponovať do vlastných textov a pocitov,“ uviedla pre portál iDnes. Tak vznikla aj pieseň Svatá Kordula, ktorú speváčka predstavila začiatkom novembra.
 
Langerová sa tiež vyjadrila, že najdôležitejšie pre vznik nového albumu bolo miesto. Ním sa stal bývalý sirotinec Na Radosti uprostred šumavských lesov. „Bolo zásadné, že sme ho vôbec našli. Je naplnený príbehmi a človek to cíti hneď, ako príde. Majú tam napríklad starý kostol. Predstavovali sme si nevestu, ako stoji pred oltárom, nechce tam byť a prihovára sa k Panne Márii o viere v život a o nádeji,“ priblížila Langerová. Na Radosti strávila niekoľko týždňov. Spoločnosť jej robil producent Jakub Zitko, ktorý jej pomáhal so skladaním piesni. „Niekedy sme šli na prechádzku za jeleňmi. Hľadali sme zvuky, a potom vždy do noci, pretože v noci nám to obom šlo lepšie, sme vymýšľali piesne,“ zaspomínala Langerová. „Často sme sedeli vonku a uprostred lesa počuli najrôznejšie zvuky. Chvíľkami to bolo strašidelné,“ opísala speváčka, ktorá novinku s názvom Na Radosti vydá 28. novembra. 
 
Infoblok:
Aneta Langerová sa narodila 26. novembra 1986. Spevácku kariéru začala v detskom zbore. Neskôr pôsobila v kapele SPB (Spolek přátel bigbítu). Preslávila sa v súťaži Česko Hledá SuperStar, ktorú vyhrala v roku 2004. V rovnakom roku vydala aj úspešný album Spousta andělů. Nasledovali štúdiovky Dotyk (2007) a Jsem (2009).
 
Zdroj: SITA
Foto: SITA, isifa

- - Inzercia - -