Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Anketa Otec roka 2012 štartuje

december 27, 2011 - 19:57
Týždenník Slovenka v spolupráci s www.zenskyweb.sk vyhlasujú ďalší ročník populárnej ankety Otec roka. Už odteraz môžete na adresu redakcie posielať príbehy mužov, ktorí si podľa vás zaslúžia titul Otec roka.

Tento rok sme sa rozhodli spustiť anketu Otec roka o niečo skôr, pretože už pred Vianocami sme do redakcie dostali niekoľko zaujímavých príbehov mužov, ktorí sa s láskou a odovzdaním starajú o svoje deti, ktorých osud nebýva vždy ľahký. Jedným z takýchto mužov je aj Vladimír Lieskovský, otec staršej Magdalénky a mladšieho, postihnutého Filipka. Filipko trpí od narodenia ochrnutím mozgu, čo mu spôsobuje mnohé vážne zdravotné problémy. Vladimír sa dennodenne s láskou stará o svoje dve deti. "Filipko sa nám narodil s postihnutím mozgu. Pre nás rodičov je strašné pozerať sa, ako naše dieťa od narodenia trpí a pritom by sme mu tak veľmi chceli pomôcť. Nestrácame však nádej, aj keď to nie je ľahké", hovorí pán Vladimír. Malému štvorročnému Filipkovi by vedeli pomôcť v piešťanskom Adeli centre, kde sa zaoberajú podobnými diagnózami, akou trpí malý chlapček. Mesačný pobyt v centre však stojí niekoľko tisíc eur, čo si Filipkovi rodičia nemôžu dovoliť.

Partnermi ankety Otec roka 2012 sú spoločnosť Unipharma Prievidza, 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť, a spoločnosť Equinoxe, s.r.o. Mediálnym partnerom ankety je televízia Markíza.

Tipy na Otca roka 2012 môžete posielať od dnes, 27.12.2011, do 27.5.2012 na adresu redakcie: Redakcia Slovenka, Dr. Vl. Clementisa 10, 821 02 Bratislava, heslo: Otec roka  

V roku 1991 vyhlásila redakcia Slovenky po prvý raz anketu Otec roka. 
Odvtedy sme spoznali už dvadsať jeden nositeľov tohto titulu, ale i ďalšie desiatky nevšedných príbehov a výnimočných otcov. Anketa OTEC ROKA vstupuje do svojho ďalšieho ročníka a my veríme, že na Slovensku stále žijú otcovia, ktorí si zaslúžia, aby sa o nich verejnosť dozvedela. Prihlášku môže poslať ktokoľvek – manželka, deti, príbuzní, kolegovia, susedia, samospráva či úrad sociálnych vecí.

Čo má váš list obsahovať:
Meno, vek, povolanie otca, počet detí, jeho koníčky, a najmä dôvod, pre ktorý ho navrhujete na titul Otec roka.

Podmienky:
Otec má mať v starostlivosti aspoň jedno nezaopatrené dieťa a s prihlásením do ankety musí súhlasiť. Spomedzi navrhnutých vyberie redakcia päť otcov, ktorých predstavíme v časopise, o víťazovi potom rozhodnú hlasovaním čitatelia. Meno Otca roka 2012 vyhlásime na slávnosti pri príležitosti Dňa otcov, ktorý pripadá na tretiu júnovú nedeľu.

Foto: SITA, ilustračné foto

- - Inzercia - -