Dnes je štvrtok, 23.máj 2019, meniny má: Želmíra
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Bolek Polívka má súcit s ľuďmi bez domova

november 25, 2014 - 14:39
Český herec, dramatik a scenárista Bolek Polívka rešpektuje ľudí, ktorí stratia domov. Pohŕdanie bezdomovcami považuje za vrchol arogancie.
„Ľudia končia rôzne, ľudia krachujú, ľudia majú problémy a majú pocit, že sa ocitli v skutočne beznádejnej situácii. Niekto sa vyškriabe, niekto sa nevyškriabe. Koľko ľudí je bez domova, bezdomovcov, z ktorých si tí, ktorí niekde bývajú, robia otvorene srandu. Vôbec im nedôjde, že by sa to mohlo stať im, vôbec im nedôjde, ako ľahko sa to môže stať,“ povedal známy herec. „Ľudia sú často povýšení a hovoria 'zavinil si to sám'. Koľkokrát vôbec nie. Zavinil to nejaký blbý zákon, nejaký byrokrat alebo nejaká manželka alebo nejaký manžel, nejaký rozvod alebo nejaká zle podpísaná zmluva. Mne osobne je tých ľudí skôr ľúto, než aby som nimi pohŕdal. To považujem za vrchol arogancie,“ dodal rodák z Vizovic.
 
 
Infoblok:
Polívka o ľuďoch, ktorí končia na dne, uviedol v priebehu roka na divadelných doskách inscenáciu DNA, kde si zahral so svojou dcérou Annou. „Je to ako dna, ako tá choroba, tiež ako DNA a tiež akože sú obidvaja na dne. Dve dná, choroba dna a DNA,“ priblížil
 
Zdroj a foto: SITA

- - Inzercia - -