Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Budú dražiť röntgenové snímky Marilyn Monroe

október 09, 2013 - 20:02
Do aukcie s nimi pôjdu aj ďalšie lekárske dokumenty svedčiace o tom, že herečka podstúpila v 50. rokoch minulého storočia plastické operácie brady aj nosa.
 
Röntgenové snímky a iné lekárske dokumenty zosnulej americkej herečky Marilyn Monroe pôjdu do dražby. Ide o pozostalosti, podľa ktorých legendárna Monroe podstúpila v 50. rokoch minulého storočia plastické operácie brady aj nosa. Aukciu, ktorá sa bude konať 9. a 10. novembra, bude organizovať kalifornská spoločnosť Julien's Auctions. "Nikto si v skutočnosti nemyslel, že Marilyn Monroe mala plastické operácie. Vždy to boli skôr len špekulácie. Mysleli si, že bola prirodzene krásna," vyjadril sa šéf aukčného domu Martin Nolan. Lekárske dokumenty pôvodne patrili plastickému chirurgovi Michaelovi Gurdinovi. Odhaduje sa, že sa predajú za 15-tisíc dolárov (v prepočte približne 11-tisíc eur) až 30-tisíc dolárov ( v prepočte približne 22-tisíc eur).
 
Infoblok:
Marilyn Monroe, vlastným menom Norma Jean Baker, sa narodila 1. júna 1926 v Los Angeles. Hviezda snímok Ako sa vydať za milionára (1953), Páni majú radšej blondínky (1953), Niekto to rád horúce (1959) alebo Poď, budeme sa milovať! (1960), sa dožila len 36 rokov. Zomrela 5. augusta 1962. Koroner ako príčinu smrti určil akútnu otravu barbiturátmi, ku ktorej došlo "pravdepodobne samovraždou". O smrti legendárnej hviezdy však dodnes kolujú najrôznejšie dohady. 
 
Zdroj a foto: SITA
 

- - Inzercia - -