Dnes je nedeľa, 26.január 2020, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Celeste je hotová Záhoráčka

október 27, 2011 - 14:53
Speváčka Celeste Buckingham (16) prišla so svojou rodinou na Slovensko ako malé dievčatko. Plánovali tu stráviť rok, no napokon kúpili dom na Záhorí a ostali celých dvanásť. STAR vás pozýva na prehliadku domu, kde tmavovláska vyrastala.

 

Keď si Celestin otec našiel prácu na Slovensku, prisťahovali sa do bratislavského Ružinova. Keďže sa však ich pôvodne na rok naplánovaný pobyt predĺžil, Buckinghamovci sa rozhodli pre väčší priestor. „Mamina aj otec chceli dom so záhradou, aby sme sa ako deti mohli hrať. A tiež sme mávali veľa návštev,“ rozhovorila sa finalistka poslednej SuperStar. Napokon našli starý dom v Borinke, ktorý kompletne prerobili. „Ja som mala vtedy 6-7 rokov a veľmi som sa tešila z nového domu a z toho, že máme záhradu, lebo v Bratislave sme mali len takú maličkú,“ povedala Celeste, ktorej sa na jej domove páči, že hoci je priestorný, nie je zbytočne obrovský. 


Najradšej hrá na gitare

Tmavovláska v rodinnom dome vystriedala už tri izby. „Keď sme boli malé, mali sme so sestrou spoločnú izbu. Neskôr som bola v takej malej izbe, ktorá bola ako veľký šatník, ale potom rodičia povedali, že potrebujem väčšiu a presťahovali ma do tejto,“ vymenovala hudobníčka, ktorá tam trávi aj väčšinu svojho času. „Doma si hrám na gitare, a keď je vonku pekne, tak hrám tam,“ objasnila, ako trávi voľné chvíle. Okrem toho sa rodina často spolu stretáva v kuchyni a večer zvyknú sedieť v obývačke. Hoci hubárčeniu, ktoré je v tejto lokalite veľmi obľúbené, neprepadli, radi chodia na prechádzky, najmä na neďaleký hrad Pajštún. „Mali sme tam aj všelijaké grilovačky s rodinou a so susedmi,“ dodala Celeste. Mnoho Borinčanov nepoznajú, pretože väčšina ľudí, tak ako oni, pracuje v Bratislave. No s niektorými rodinami, ktoré majú deti v rovnakom veku, sa dobre poznajú. 

Chystá sa na vodičák
Jediným trošku problematickým bodom bývania je cestovanie do Bratislavy. Najmä teraz, po skončení súťaže musí speváčka často vyrážať do hlavného mesta, alebo niekedy aj ďalej. „Mamina ma vozí stále, ona tiež musí chodiť veľa do mesta, takže to nie je až také náročné,“ zhodnotila Celeste, ktorá má v USA síce už vodičský preukaz, no u nás si naň musí ešte počkať. „Ale za rok maturujem a chcem ísť na vysokú, takže som si povedala, že si musím nájsť nejaké miesto v Bratislave alebo vo Viedni, aby ma rodičia nemuseli stále voziť,“ dodala hudobníčka, ktorá pred Vianocami vydá svoj prvý album.

 
Autor: Mária Šidlová
Foto: Tibor Géci

- - Inzercia - -