Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni 2016: Alice Abraham inšpiroval samotný Boh!

apríl 15, 2016 - 11:08
Okrem slovenských módnych tvorcov sa na móle Bratislavských módnych dní prezentovalo niekoľko zahraničných návrhárov. Medzi nimi nechýbala ani popredná česká dizajnérka Alice Abraham. Jarná kolekcia v sebe niesla náboženský podtext.

Jedenásty ročník úspešného módneho podujatia si nenechala ujsť ani známa módna návrhárka Alice Abraham. K vytvoreniu novej kolekcie ju inšpiroval Boh. "Ústredným modelom boli šaty s Madonou, ako drží v náručí malého Ježiška,"  hovorí. Medzi jej najobľúbenejšie modely patria práve tri róby s náboženským motívom.  "Sú to šaty so spomínanou Madonou, potom je to model so svätou Beatrice, ktorá robí zázraky a tretie šaty inšpirované obrazom Léda s labuťou." 

Alice nešetrila chválou ani na mladé talenty BMD: "Fascinuje ma, koľko práce a energie do tvorby vkladajú mladí návrhári. Každá kolekcia si zaslúžila uznanie." 

Prehliadka bola obohatená aj o hudobné číslo jej charizmatického manžela Philipa. "Keďže môj manžel je spevák,  dnes na móle predviedol jednu zo svojich piesní, ktorú sám aj zložil." 

Jej módne kreácie sa distribuujú po celom svete, ale aj napriek tomu sa veľmi rada vracia na móla v našom hlavnom meste. 

Viac sa dozviete v rozhovore. 

BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI JAR/LETO 2016: Alice Abraham

Autor: 
Lukáš Kolenič

- - Inzercia - -