Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

FASHION DEALã 2016: Hlavné mesto opäť privítalo nadšencov urban kultúry

apríl 25, 2016 - 07:00
Bratislava znova prilákala nadšencov módy, ktorí boli zvedavý na to, čo prinesie podujatie FASHION DEALã v roku 2016. Na Slovensku jedinečný koncept eventu, tak opäť spojil módu a umenie a pod jednou strechou združil množstvo mladých ľudí.

Po úspešnom debute FASHION DEALã v minulom roku sa na Laurínskej opäť otvorili brány pre širokú verejnosť. Ulice nášho hlavného mesta v piatok a sobotu zaplavili desiatky štýlových ľudí zo širokého okolia. Množstvo milovníkov módy, bloggerov a vloggerov nedočkavo postávalo v uliciach starého mesta už niekoľko minút pred oficiálnych otvorením prvého ročníka. Päť poschodí plných predajcov prevažne lokálnych značiek, výstavných expozícií a množstvo hostí a súťaží. O skvelú atmosféru podujatia sa počas dvoch dní starali aj tanečníčky z mondance alebo Soňa Skoncová a Sajfa, ktorí si pozvali a vyspovedali trojicu zaujímavých hostí. 

Jednou z najpôsobivejších častí tohtoročného FASHION DEALã bol určite showroom značky adidas Originals, ktorý bol venovaný ich aktuálnemu modelu NMD. Nový prírastok do rodiny tejto kultovej značky sa stretol s obrovským úspechom nie len vo svete, ale aj na Slovensku. Aj u nás je momentálne model NMD s výnimkou páru kamenných predajní beznádejne vypredaný. V showroome adidasu okrem jednotlivých NMD-čiek nechýbala ani interaktívna časť, kde sa každý mohol na moment vrátiť do detských čias a ponoriť sa do vane plnej guličiek.

_003.jpg

Foto: 
Tibor Kuna

_029.jpg

Foto: 
Tibor Kuna

_008.jpg

Foto: 
Tibor Kuna

_017.jpg

Foto: 
Tibor Kuna

_025.jpg

Foto: 
Tibor Kuna

Za spomenutie stojí aj showroom slovenskej značky Abideless, ktorej portfólio tvoria najmä tričká s originálnou a trefnou potlačou. Tie sa vyrábajú v limitovanom počte 1000 kusov na každý model. Motto značky Not for Everyone," teda nie je len fráza, ako by sa mohlo zdať. Minimalizmus v ktorom sa nesú produkty tohto brandu sa pretavil aj do podoby priestorov showroomu, ktoré patrili čiernej a bielej farbe.

_007.jpg

Foto: 
Tibor Kuna

_005.jpg

Foto: 
Tibor Kuna

_002.jpg

Foto: 
Tibor Kuna

Každý, kto prišiel na FASHION DEALã 2016 sa mohol stať na malý moment hviezdou, ktorá sa na nás pozerá z obálky časopisu. Slovenský módny magazín Top Fashion si pre všetkých prítomných pripravil originálnu fotostenu, vďaka ktorej ste sa mohli ocitnúť priamo na titulke ale aj instagrame tohto časopisu. Svoje portfólio neprezentovali len mladé slovenské a české značky, ale aj známe internetové obchody ako Queens, Footshop a Freshlabels.

Milovníkov moderného umenia určite potešila výstava diel slovenskej street-artovej umelkyne Huly alebo fotografie úspešného slovenského fotografa Branislava Šimončíka a množstva ďalších.

Viac fotiek z FASHION DEALã 2016 najdete v galérii pod článkom: