Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Spoločné pečenie na Deň matiek

máj 06, 2016 - 15:04
Tohtoročný Deň matiek oslavujeme 8.mája. Je to práve v nedeľu, ktorú zvyknú slovenské gazdinky a maminky tráviť často v kuchyni varením či pečením. Prinášame vám recept na dezert, Kvetinové čokoládové cupcakes, ktorý si teraz môžete napiecť spoločne so svojimi deťmi.

Zapriahnite deti do roboty a poverte ich dôležitou funkciou, akou je ozdobovanie košíčkov. Nielenže si tak užijete Deň matiek spoločne, hravo a v dobrej nálade, no zároveň si vaši najmenší vytvoria pozitívny vzťah k pečeniu.

haribo_6.jpg

Foto: 
HARIBO

Kvetinové čokoládové cupcakes

Na cesto

95 g hladkej múky, lyžička prášku do pečiva, 20 g holandského kakaa, štipka soli, 70 g krupicového cukru, 15 g vanilkového cukru, 50 g masla, 100 ml mlieka, 2 vajcia

Na krém

100 g tvarohu z vaničky, 100 g mascarpone, 3 lyžičky múčkového vanilkového cukru

haribo_3.jpg

Foto: 
HARIBO

Na ozdobu

Ovocné želatínové kvietky HARIBO Flower Power
Majú hneď niekoľko príchutí – žlté sú citrónové, červené chutia ako jahoda s vanilkou a smotanou, fialové sú čerešňové a zelené ako jablko a vanilka.

Postup

Rúru rozohrejeme na 170 stupňov.
Maslo rozpustíme v miske (v mikrovlnke alebo na sporáku).

cupcakes1.jpg

Foto: 
HARIBO

Medzitým zmiešame všetky suché suroviny a poriadne ich premiešame. K suchej zmesi pridáme mlieko, vajíčka a opatrne prilejeme maslo – nesmie byť príliš horúce. Všetko poriadne premiešame.
Na plech na muffiny vyskladáme papierové formičky a tie naplníme do 3/4 cestom. Pečieme zhruba 10 – 15 minút.

cupcakes2.jpg

Foto: 
HARIBO

Vyberieme tortičky z formy a necháme ich vychladnúť, ideálne v mriežke. Medzitým, čo muffiny chladnú, pripravíme krém. Mascarpone vyšľaháme spolu s tvarohom a múčkovým cukrom. Naplníme nimi zdobiace vrecko s guľatou špičkou, ktoré necháme stuhnúť v chladničke, kým tortičky vychladnú.

Ozdobíme krémom a následne Haribo kvietkami.

- - Inzercia - -