Dnes je pondelok, 03.august 2020, meniny má: Jerguš
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Elegantný hit pre zdravé nohy

máj 20, 2016 - 13:04
Ideálnym prvým krokom, ako svojím nohám dopriať tú najlepšiu starostlivosť, je správna voľba pančúch.

Špecialistom v oblasti výroby zdravotného kompresívneho tovaru je česká spoločnosť MAXIS, ktorá sídli vo Valašskom Meziříčí. Na trhu pôsobí už od roku 1998 a zákazníkom ponúka kompletný sortiment výrobkov na kompresívnu terapiu. Vo svojom hlavnom produktovom portfóliu má spoločnosť MAXIS tri kvality zdravotných kompresívnych pančúch – MAXIS® MICRO, MAXIS® BRILLANT a MAXIS® COTTON. Doplnkom v pančuchovej kolekcii MAXIS sú luxusné preventívne podporné pančuchy RELAX.

Poďme si predstaviť veľmi elegantnú radu RELAX s celou radou módnych detailov, ale najmä s účinnými preventívnymi účinkami. Pančuchy značky RELAX pomáhajú mnohými spôsobmi. Je vhodné ich nosiť pri výskyte drobných žiliek na nohách, na prevenciu rozvoja kŕčových žíl v tehotenstve, či pri hlbokom zápale žíl. Zároveň sú skvelým pomocníkom pri cestovaní, pretože chránia pred vznikom trombózy, keď dlho stojíme, či sedíme. Tieto všestranné pančuchy majú odskúšaný správny gradient zostupu tlaku od členku smerom nahor. Vyvíjaný tlak výrazne napomáha cirkulácii krvi v nohách, úspešne tak tíši bolesť a potláča vznik opuchov

01-foto.jpg

Foto: 
MAXIS a.s.


Pančuchy napohľad nerozoznáte od bežných siloniek, avšak doprajú vám omnoho viac
Kolekcia RELAX ponúka široké spektrum výrobkov. Najobľúbenejšia rada NEW RELAX 140 DEN sa vyznačuje dokonalou jemnosťou. Svetlé telové odtiene s príjemným pololeskom a zníženými účinkami statickej elektriny na syntetických vláknach, rovnako ako nižšia párateľnosť, urobili z týchto pančúch doslova hit na bežné nosenie. Jedná sa o zdravotné podporné pančuchy s odstupňovanou kompresiou, ktoré sú vhodné pri výskyte drobných žiliek na nohách, či ako prevencia rozvoja kŕčových žíl. Účinne znižujú pocit únavy a napätia v nohách. K dispozícii v prevedeniach lýtkové a stehenné pančuchy, ale aj ako pančuchové nohavice, v dvoch telových farbách a tiež v čiernej variante.
Na každodenné nosenie sú určené mimoriadne tenké pančuchy NEW RELAX 70 DEN, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako tenké silonky. Sú k dispozícii ako lýtkové a stehenné pančuchy a ako pančuchové nohavice vždy v dvoch telových odtieňoch a čiernej farbe. Obsahujú 30 % lycry a 70 % polyamidu.

70_den_ag_image_2.jpg

Foto: 
MAXIS a.s.


Stehenné pančuchy v elegantnom prevedení nových vzorov krajek s tromi silikónovými prúžkami zaručujú pohodlné nosenie, priľnú k pokožke, neskĺzavajú, ale ani neškrtia. V ponuke sú odtiene telových farieb s príjemným pololeskom. Pančuchové nohavice majú navyše PUSH-UP efekt, a preto atraktívne spevňujú postavu. 

Obe kolekciám NEW RELAX 140 DEN a NEW RELAX 70 DEN majú špeciálnu úpravu HIGH IQ, ktorá lepšie odvádza pot a znižuje statickú elektrinu na syntetických vláknach. V hladkom prevedení majú pančuchové nohavice šikovne označenú zadnú stranu tromi zvislými prúžkami v širšom leme pása pre čo najľahšiu orientáciu a používanie.

70den_ad_detail_lem.jpg

Foto: 
MAXIS a.s.


Vyspelý materiál zároveň umožňuje väčšiu pružnosť cez boky, čo prispelo k zásadnému vylepšeniu veľkostnej tabuľky a pribudli veľkosti vhodné aj pre plnšie postavy. Napríklad veľkosť XXL je určená pre obvod bokov až 130 cm.
Pre kompresívne pančuchové výrobky je však dôležitý obvod okolo členku. Všetky typy týchto pančúch sú vhodné pre postavy od 144 do 182 cm výšky (veľkosť XXS až XXL), s obvodom nad členkom od 17 do 32 cm. Dôležité to je kvôli tomu, že zdravotné podporné pančuchové výrobky NEW RELAX majú odskúšaný gradient zostupu tlaku od členku smerom nahor. Vyvíjaný tlak výrazne napomáha cirkulácii krvi v nohách a znižuje tak ťažkosti začínajúcej žilnej nedostatočnosti – pocit únavy, tiaže a napätia v nohách, slúžia ako účinná prevencia proti rozvoju kŕčových žíl, či dokonca hlbokého zápalu žíl, rovnako ako napríklad cestovnej trombózy.
A ešte jeden významný benefit: všetky pančuchy z rady NEW RELAX sa menej ničia!

relax_280den_image.jpg

Foto: 
MAXIS a.s.


Zvláštnu skupinu tvoria podkolienky s rebrovaným designom, s antibakteriálnou úpravou, v prevedení RELAX 150 DEN a RELAX 280 DEN (280 DEN obsahujú viac bavlny). V bielej farbe sú oba tieto typy ideálne pre pracovníkov zdravotníckych zariadení – lekárov, sestričky, farmaceutických laborantov. Kompresie je anatomicky rozložená, špeciálne pletenie v oblasti lýtka zaisťuje perfektné sadnutie bez ohľadu na tvar nohy.

Podkolienky 150 DEN sú vyrobené z patentovaného špeciálneho materiálu Q-SKIN, ktorý má bakteriostatické vlastnosti, tzn. že bráni množeniu baktérií a tým zabraňuje tvorbe zápachu a podráždeniu kože. Udržuje prirodzenú rovnováhu kože, bez ohľadu na stupeň námahy a aktivity. A čo je dôležité: Bakteriostatický činiteľ je prítomný až do konca životnosti produktu!

travel_fialova_women_01.jpg

Foto: 
MAXIS, a.s.


Celkom špeciálnym produktom sú cestovné lýtkové pančuchy RELAX TRAVEL. Udržiavajú žily počas dlhého obdobia sedenia alebo státia v dobrej kondícii. Podporujú prirodzenú cirkuláciu krvi, takže krv namiesto hromadenia v nohách odteká proti pôsobeniu gravitácie prirodzene naspäť k srdcu. Najmä v dovolenkovom období a počas dlhých nepohodlných ciest sú skvelým spoločníkom, ale sú vhodné aj na bežné každodenné nosenie.
Podkolienky RELAX TRAVEL obsahujú aplikáciu silverprotect, ktorá vďaka antibakteriálnym účinkom striebra pomáha udržiavať prirodzené prostredie pre pokožku nôh, zabraňuje množeniu baktérií aj vzniku nepríjemného pachu. Podkolienky sú v prevedení unisex, teda vhodné pre ženy aj pre mužov. Vyznačujú sa trendovým designom, dvojitým širokým lemom s jemným zovretím, majú anatomicky vytvarovanú špičku aj pätu a pre ľahšiu orientáciu je na nich okrem veľkosti vyznačená ľavá a pravá noha. Sú vo veľkostiach XS až XL (od čísla 36 až po 48).
Sortiment rady RELAX doplňujú sťahovacie nohavičky LIFTING BRIEFS, ktoré spevňujú oblasť brucha po operáciách a sú ideálne ako podpora ochabnutého svalstva po pôrode.
Všetky produkty RELAX spadajú do tzv. I. kompresívnej triedy a nie sú hradené zdravotnou poisťovňou. Predávajú sa v lekárňach a výdajniach zdravotníckych potrieb.
www.maxis-medica.sk

- - Inzercia - -