Dnes je štvrtok, 25.apríl 2019, meniny má: Marek
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Aké plavky sa páčia mužom?

jún 03, 2016 - 22:52
Tohtoročný trend plaviek sa dozvieme z online prieskumu, v ktorom sme spoznali vkus 2500 českých, slovenských a maďarských respondentov. Podľa prieskumu medzinárodnej značky plaviek a spodnej bielizne LASCANA, ktorá je dostupná už aj na Slovensku, sa názory mužov a žien zhodujú v oblasti farieb a vzorov. Pričom slovenskí muži najviac obľubujú sexi plážové oblečenie a to ešte viac ako ženy či muži iných krajín.

Ako majú vyzerať ženské plavky?
Mali by byť, jednoznačne, čo najviac farebné. Viac ako 70 % mužov a žien sa vyjadrilo, že sa im páčia práve farebné plavky. Muži majú radi klasické jednofarebné, kým u žien sú jednofarebné a neónové odtiene v rovnakom pomere 10%/10% na druhom mieste. Je zaujímavé, že živé farby sa dostali na 3. miesto, čo je dobrou správou pre tých, ktorí obľubujú zmrzlinové a púdrové farby.  

Hlavne aby boli sexi
90% slovenských mužov nezaujíma vzor plaviek, je im úplne jedno, či si vyberieme plavky s geometrickým vzorom, kvietkami, leopardím vzorom alebo bodkované. Dôležité je, aby boli predovšetkým sexi. 10% hlasovalo za geometrické vzory, avšak táto otázka je dôležitá najmä pre ženy, ktoré uprednostňujú kvetinové a leopardie vzory pred geometrickými vzormi. Zaujímavé je, že 76% žien má podobný názor, ako muži. Hlavné je, aby sme boli v plavkách sexi.

Slovenskí muži nechcú klam
V prieskume vyšlo, že slovenské ženy rady „podvádzajú”, pretože až 60% chcelo také plavky, v ktorých vyzerajú krajšie. Slovenskí muži naopak preferujú prirodzenosť. V regióne sa v najväčšom pomere (80%) vyjadrili tak, že najradšej by videli ženy také, aké sú.

Nevadí, ak sú funkčné
V tomto smere je zhoda medzi názormi mužov a žien. 60% žien by zvolilo funkčné, alebo skôr funkčné ako sexi kúsky a aj 50% mužov je na ich strane, oproti ostatným, ktorí hlasujú za sexi kúsky. České ženy sú zástancami funkčných kúskov ešte oveľa viac než my. Túto možnosť si vybrali až v dvojnásobnom pomere.   

Majú zakrývať nedostatky alebo majú byť malé
Podľa názoru 82% slovenských žien majú plavky zakrývať nedostatky tela, pričom 50% mužov si myslí, že plavky majú zakrývať čo najmenej. Aj zvyšok podporuje menšie kúsky, doba rozmerných plaviek ešte neprišla.

Plážové oblečenie je „in“
Slovenskí muži (aspoň 80%) uprednostňujú nosenie sexi plážového oblečenia. Iba 26% žien je proti noseniu plážového oblečenia. Predsa len je zaujímavým faktom, že u mužov je plážové oblečenie viac „in“ ako u žien.

Sexi, farebné dvojdielne plavky sú víťazom
V poslednej časti prieskumu si opýtaní museli vybrať spomedzi 12 plaviek. Predmetom prieskumu boli jednodielne a dvojdielne plavky, farebné, pastelové, sexi a konzervatívne plavky, ale podľa názoru oboch pohlaví sa hlavným víťazom stali vzorové, dvojdielne s push-up efektom, s viazaním okolo krku. Z prieskumu realizovaného v roku 2016 vyplýva ponaučenie, že napriek snahám návrhárov ešte neprišla éra jednodielnych pastelových plaviek, aspoň nie podľa účastníkov prieskumu LASCANA.

Víťazné kúsky podľa dám: 

collage1.jpg

Foto: 
Lascana

 

Víťazné kúsky podľa pánov:

collage2.jpg

Foto: 
Lascana

- - Inzercia - -