Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenka roka 2016

jún 06, 2016 - 09:26
Historická budova Slovenského národného divadla v nedeľu 5.júna ožila výnimočnou atmosférou pri odovzdávaní cien Slovenka roka 2016.

Tento už v poradí ôsmy ročník televíznej ankety sa teší širokému verejnému záujmu ale aj uznaniu. 
V jednotlivých kategóriách získali ocenenia herečka Táňa Pauhofová, manažérka Lucia Filová, televízna moderátorka Adriana Kmotríková, prodekanka pre vedu a výskum STU Viera Stopjaková, riaditeľka gymnázia Jolana Laznibatová, paralympijská športovkyňa Anna Oroszová, marketingová manažérka Ľudmila Kolesárová a vedúca sestra Kliniky chirurgickej onkológie Beata Bernadičová, ktorá získala zároveň aj titul Absolútna Slovenka roka 2016.

PhDr. Beata Bernadičová je vedúca sestra na Klinike chirurgickej onkológie SZU a NOÚ v Bratislave. Svoju funkciu vykonáva od roku 1990, keď ju prijala ako 26-ročná, v tom čase najmladšia vedúca sestra na Slovensku. Zaslúžila sa o vybudovanie lôžkovej časti chirurgického oddelenia, ktoré je dnes v rámci Slovenska špičkovým klinickým pracoviskom na vysokej profesionálnej úrovni. Odborne aj skúsenostne k výkonu jej funkcie prispeli okrem vysokoškolského štúdia aj 3 roky strávené na Intensive care unit v General Hospital Misurata v Líbyi, ako aj študijný pobyt v Albany Medical Centre v USA. 

Porota udelila aj dve mimoriadne ocenenia. To prvé získala dlhoročná moderátorka Alena Heribanová. Druhou ocenenou sa stala krasokorčuliarska trénerská legenda Hilda Múdra.

Mária Reháková, riaditeľka vydavateľstva Star Production zhodnotila akciu ako veľmi vydarenú a plnú emócie, ktoré nominantky so sebou nepochybne niesli. Riaditeľka vydavateľstva vyzdvihla tvrdú a usilovnú práce každej jednej z nominovaných žien a vyjadrila spokojnosť nad dôstojnosťou a celospoločenským uznaním, akú si tieto ženy získavajú nielen doma ale zviditeľňujú Slovensko aj v zahraničí.

- - Inzercia - -