Dnes je streda, 24.júl 2019, meniny má: Vladimír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Myseľ ako liek

jún 07, 2016 - 12:00
Všimli ste si, že keď ste dobre naladení a keď niečomu úprimne veríte, darí sa vám lepšie? Vo všetkých smeroch, z fyzickej i duševnej stránky. Áno, mnoho vecí závisí od našej mysle, od toho, ako veci vnímame a cítime a čomu veríme. Aj pri najväčších problémoch môže byť sila ducha nápomocná, aby sa duša i telo uzdravili. Hoci v mnohých prípadoch ide o veci racionálne nevysvetliteľné, napriek tomu sa dejú

Veríte, že vás myseľ dokáže uzdraviť? Že vám dokáže posilniť imunitu, pomôže črevám, či nervom?
Mnohí vedci sa pýtajú - nakoľko môže myseľ človeka pomôcť pri uzdravení? Presne touto témou sa zaoberá užitočná kniha Myseľ ako liek od uznávanej expertky Jo Marchantovej.

Príklady v tejto knihe vám pomôžu odhaliť, že v každom z nás je sila, ktorá funguje aj napriek fyzikálnym zákonom. Dozviete sa mnohé zaujímavé fakty, napríklad:

Čím je placebo drahšie, tým lepšie účinkuje.
Pravdepodobne preto, lebo inštinktívne veríme, že drahšia liečba je efektívnejšia.

Výskumy naznačujú, že veriaci ľudia majú pevnejšie citové aj duševné zdravie.

Dlhodobý stres môže telu výrazne škodiť.

„Osamelosť uprostred davu“ predstavuje v modernej spoločnosti narastajúci problém.

Autorka knihy Myseľ ako liek sa stretla s mnohými ľuďmi, ktorí boli v ťažkej situácii, možno aj na pokraji smrti, ale vlastnými silami, odvahou a silou vôle dokázali prekonať problémy, ktoré im priniesol život. Nie všetko, čo vidíme a počujeme, nie iba lieky nás dostanú z ťažkostí, musíme si vedieť pomôcť aj sami.

 „Alebo napríklad taký placebo efekt,“ približuje obsah svojej knihy Myseľ ako liek Jo Marchantová. „V knihe sa vedci pozrú na to, čo sa deje, keď človek užije tabletku, ktorá neobsahuje nijakú liečivú látku. Potom preskúmame prekvapujúce spôsoby, akými možno priviesť myseľ k boju s chorobou. Patrí medzi ne hypnóza na spomalenie črevných kontrakcií alebo nácvik imunitného systému zameraný tak, aby reagoval na chuť a vôňu. A dozvieme sa, ako môžu správne slová ošetrovateľa rozhodnúť, či potrebujete operáciu, dokonca koľko života vám ešte zostáva.“

- - Inzercia - -