Dnes je sobota, 23.február 2019, meniny má: Roman, Romana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

FIT recepty na každý deň

jún 06, 2016 - 10:00
Toto je univerzálna kuchárska knižka plná zdravých receptov na raňajky, desiate, polievky, hlavné jedlá, pohostenie pre návštevu, sladkosti, pečivo, aj zdravé prílohy. Z fitka do kuchyne špeciál sú tie najlepšie recepty z Fithshaker blogu v knižnom vydaní.

Chcete schudnúť?
Bez jojo efektu? S dobrým jedlom? A hlavne už NAVŽDY?
Ak je vaša odpoveď jedno veľké a hlasité ÁNO, ste náš človek! Pretože aj my zbožňujeme jedlo! Tie úžasné vône v kuchyni a chute na jazyku... Ako s ním však „vybabrať“, aby sme si dobré jedlo mohli dopriať a mali super postavu? My už vieme ako na to!

Zamávaj všetkým polystyrenovým chlebíkom bez chuti. Všetkým akože zdravým jedlám, z ktorých v skutočnosti rastie zadok a zväčšuje sa brucho. Kľúčom je správna kombinácia jedál, vhodne vybrané potraviny a najmä to, aby ti jedlo chutilo. Bez toho, možno schudneš na pár dní. Ale nie na celý život!

V knihe Z fitka do kuchyne špeciál nájdete 142 receptov.
Od raňajok, cez rýchle snacky, polievky, jedlá mäsité i bezmäsité, zdravé sladké mlsky, až po pochúťky pre návštevy, recepty na výživné pečivo, či zdravé prílohy.

Všetky recepty sú zostavené z poctivých ingrediencií, ktoré nezruinujú peňaženku. Navyše, tieto jedlá pomôžu nielen k menšiemu číslu nohavíc, ale i k veľkému množstvu energie! Zlepšia trávenie, imunitu, pleť, častokrát i vyriešia problémy s alergiami, či inými zdravotnými problémami.

„Môžeš mať výsledky, alebo výhovorky.
Nikdy nie oboje!“

Recept na pšenovú kašu s opečenými hruškami a mandľami:

Pripraviť jednu porciu vám potrvá asi 15 minút.

Suroviny:
• 100 g hrudkovitého tvarohu
• 1 hrnček rastlinného mlieka
• ½ hrnčeka pšenových vločiek
• 1 hrušku (príp. jablko)
• 1 lyžicu medu
• 3 lyžice mandľových lupienkov

POSTUP:
Mlieko a tvaroh dáme do hrnca a necháme zovrieť. Pridáme pšenové vločky a varíme cca 4 – 5 minút.
Na panvicu vylejeme med a pridáme nakrájané hrušky s mandľami. Opekáme cca 1 – 2 minúty.
Vločky naaranžujeme na tanier a vrch ozdobíme medovou hruškou a mandľami.

TIP od trénerky Ley Vršeckej:
Pšenové vločky sú skvelým doplnkom jedálnička. Mám ich veľmi rada. Obsahujú vysoké množstvo vlákniny, minerálov, vitamínov radu B a železa. Okrem toho podporujú funkciu obličiek a zlepšujú metabolizmus. Z pohľadu východnej medicíny majú tiež zahrievacie účinky na organizmus a nevytvárajú sliz, preto sú vhodné pre tých, ktorí trpia zahlieňovaním dýchacích ciest.

psenova_kasa.jpg

Foto: 
Ikar

Ďalších vyše 140 receptov nájdete v novinke Z fitka do kuchyne špeciál.

- - Inzercia - -