Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Magio pláž otvára svoje brány po 10-krát

jún 10, 2016 - 08:09
Magio pláž na Tyršovom nábreží v Bratislave začína v piatok 10. júna o 10.00 h svoju desiatu sezónu. Telekom a Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy pripravili pre jej návštevníkov niekoľko noviniek a už tradične bohatý program. Pláž na pravom brehu Dunaja sa tento rok ponesie v znamení svojho jubilea, športu a technológií.

Magio pláž sa vďaka spolupráci Telekomu a Slovenského olympijského výboru stane miestom množstva rôznych podujatí spojených s letnou olympiádou.

Televízne prenosy nielen z Ria, ale aj európskeho futbalového šampionátu a Tour de France, budú môcť počas leta návštevníci sledovať na šiestich obrazovkách rozmiestnených na pláži. „Leto plné svetových športových podujatí predurčuje Magio pláž stať sa vyhľadávanou fanúšikovskou zónou, kde bude možné výkony športovcov nielen sledovať, ale sa s nimi dokonca aj stretnúť. Autogramiáda slovenských olympionikov sa tesne pred ich odchodom do Ria uskutoční práve tu,“povedal Dušan Švalek, výkonný riaditeľ massmarket segmentu Telekomu.

Možnosti pre aktívnych športovcov sú na Magio pláži už tradične veľmi široké – k dispozícii sú dve ihriská na plážový volejbal a jedno na plážový futbal. Zahrať si je možné stolný tenis, bedminton, petang a šípky. Samozrejmou súčasťou pláže je aj požičovňa športového náradia.

 Na pláži sa bude konať aj medzinárodný turnaj v plážovom tenise. Okrem tréningov s profesionálmi (total body, body spartan, piloxing, joga, pilates alatino fitness) budú súčasťou pravidelného programu aj hodiny tanca.

Súčasťou Magio pláže je opäť aj tzv. Techlounge, tento rok o jedno podlažie väčší. „Je to technologické a kreatívne centrom pláže, kde bude možné vyskúšať si rôzne služby Telekomu a tiež najmodernejší hardvér partnera Samsung, vrátane virtuálnej reality, 3D tlačiarne a 3D pera,“ dodal Švalek. 

10. ročník pláže prinesie okrem iného aj symbolických 10 koncertov. Ten prvý je pripravený na deň otvorenia pláže pre verejnosť - 10. júna o 20.00 h tu vystúpi nemecká skupina M.I.N.E.,chýbať nebude mimoriadne obľúbené letné kino Bažant Kinematograf. Pestrá filmová ponuka vrátane premiér čaká návštevníkov od 13. júla do 21. augusta.

K dispozícii budú celkovo tri bary s kapacitou 500 miest na sedenie, ponuka zdravých jedál a Fresh bar s čerstvými šťavami a ovocím. Plocha barov a terás sa mierne priblíži k Dunaju, čím vznikne nový priestor na sedenie s výhľadom na rieku a mesto. Ani tento rok nechýba letná plážová knižnica.

- - Inzercia - -