Dnes je nedeľa, 26.máj 2019, meniny má: Dušan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Gizka Oňová: Teraz riešim konečne svoju rodinu

jún 10, 2016 - 13:10
Stretli sme sa s ňou na vynovenom námestí v bratislavskej Vrakuni. Neprešla ani minúta a už ju zastavil muž na invalidnom vozíku, aby jej vyjadril obdiv a porozprával svoj smutný životný príbeh. „Nemám srdce na to, aby som človeka prerušila, keď sa mi s niečím zdôveruje. A potom mi manžel doma vyčíta, že mi nákupy trvajú pridlho,“ vysvetľuje GIZKA OŇOVÁ, ktorá sa stala známou aj vďaka markizáckej relácii Svokra.

Môžete nám trošku bližšie predstaviť vašu rodinku?

S manželom Jurajom sme spolu už tridsaťosem rokov a veľmi dobre vychádzame. Aj v manželskom zväzku sa cítim byť slobodným človekom. Sme k sebe úprimní a ak niečo povieme, tak to vždy platí. Tým pádom sa vôbec nemusíme vzájomne kontrolovať. A mám tri deti. Syn Roland bude mať o pár dní 47 rokov, Scarlett má 44 rokov a najmladšia Marta má 36 rokov. Radosť nám robí zatiaľ päť vnúčat. Syn má Rolanda a Lauru, Scarlett tri dcéry – Sophie, Rebeccu a Cassiel a Marta je zatiaľ slobodná a bezdetná.

Vaša dcéra Scarlett žije v Anglicku, takže sa nevídate tak často, ako by ste možno obe chceli. Akým spôsobom udržujete kontakt na diaľku?

Využívame pritom aj moderné komunikačné technológie, akou je napríklad skype, alebo im pošlem SMS správu, prípadne si zavoláme. Kedysi som bola so Scarlett a jej deťmi častejšie, ale odkedy mi pred rokom a pol zomrela mama a 93-ročný otec zostal sám, tak sa starám hlavne o neho. Je to dosť náročné, takže nemám toľko času na cestovanie ako predtým. Našťastie občas ma potešia svojou návštevou na Slovensku oni. Aj minulý týždeň tu boli, teda okrem švédskeho zaťa Thomasa, ktorý je ako podnikateľ dosť vyťažený, a jednej vnučky, ktorá mala neodkladné povinnosti v škole.

ram_9004.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ako sa dorozumievate so Švédom?

Hovorím s ním po nemecky, pretože podobne ako moje deti, aj on ovláda viac jazykov. Rozumieme si a veľmi mu chutí moja kuchyňa. Vyrastal vraj na polotovaroch a takmer vôbec nejedával polievky, takže všetko domáce, čo im uvarím, považuje za vzácne. Minule ma u nich zobral na terasu a vraj nech mu ukážem v susedstve nejaký dom, kde by som chcela bývať, že on mi ho kúpi, aby ma mali bližšie pri sebe. Je skrátka úžasný.

Pri akých príležitostiach alebo ako často sa celá vaša rodina schádza? 

Minimálne dvakrát do roka. Otec býva v rodinnom dvojdome v Podunajských Biskupiciach spolu s mojím synom a jeho rodinou. Na dvore máme gril aj sedenie, takže tam sa môžeme v lete stretnúť, porozprávať a zabaviť. So synom a najmladšou dcérou sme spolu napríklad na Vianoce. Oni prídu k nám na Štedrý večer a na prvý a druhý sviatok ideme my k nim. Teraz si už môžem dovoliť ich všetkých ubytovať, lebo máme na jednom poschodí dva byty, takže sa všetci pomestíme. 

Autor: Roman Slušný

VIAC SA DOZVIETE V AKTUÁLNOM VYDANÍ TÝŽDENNÍKA SLOVENKA!

- - Inzercia - -