Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slávnostné otvorenie Infopointu Bratislava-Hainburg

jún 11, 2016 - 19:01
Hlavné mesto Bratislava, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS), Bratislava Tourist Board a rakúsky Hotel Altes Kloster slávnostne otvorili Infopoint Bratislava-Hainburg, ktorý tvorí spojenie medzi týmito nádhernými mestami.

Otvorenie Infopointu Bratislava-Hainburg je výnimočné najmä kvôli miestu, ktoré bolo v minulosti starým kláštorom a leží medzi Bratislavou a Viedňou, ktorému dominuje Dunaj priamo s významným historickým pozadím už od stredoveku. Práve cez túto oblasť prechádza významná cyklotrasa Európskeho významu EUROVELO 6, ktorá vedie povodím rieky Dunaj. Spoločnou ambíciou je vybudovanie plnohodnotného turisticko-informačného bodu, v ktorom budú poskytované užitočné informácie o atrakciách hlavného mesta.

ram_1850.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_1904.jpg

Foto: 
Ramon Leško

"Íčko" bude slúžiť nielen cykloturistom a návštevníkom mesta, ale a domácim, ktorí plánujú výlet do Bratislavy a blízkeho okolia. Pod záštitou mesta Bratislava, BKIS, BTA, hotela Altes Kloster a vydavateľstva Starproduction sa podarilo vytvoriť jedinečné spojenie dvoch "kultúrou dýchajúcich" miest. 

Slávnostné otvorenie bolo obohatené o ochutnávku regionálnych jedál a nápojov s mimoriadnym dôrazom na vína. O príjemné popoludnie sa postarali aj hudobníci z FAT JAZZ Band a Hummel Quartett. 

ram_1785.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_1794.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_1821.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Viac sa dozviete v ďalšom čísle Metropoly!

- - Inzercia - -