Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Ak si myslíte, že existuje ideálny vzťah, je načase prestať sledovať telenovely!

jún 12, 2016 - 19:36
Aj tie najšťastnejšie páry prechádzajú vážnymi krízami. A verte tomu, že aj vaša priateľka s manželom, ktorí sa tvária ako superšťastný párik a kade chodia, tam sa cukrujú, majú problémy, a možno ešte väčšie ako vy. A vy ste si mysleli, že neistoty mátajú len vás. Omyl, všetky si kladieme rovnaké otázky a sme rady, že nie sme samy...

1 Je v pohode, ak k nemu nie som celkom úprimná?

Aj tu stále platí staré dobré pravidlo, že každý by si mal ponechať aspoň jedno, dve tajomstvá iba pre seba. Z lásky k blížnemu... ,,Nie je tajomstvo ako tajomstvo,“ vraví Lívia (28). „Je to síce za moje peniaze, ale informácia, že som si ,zasa´ kúpila novú kabelku, ho zbytočne dráždi, tak radšej schovám každý svoj nový úlovok do skrine alebo do perináka.“ Ale nejde vždy len o banality, ktorým chlapi nerozumejú. Rozhodne sa oplatí zatajiť aj správy, ktoré by mohli vášho partnera raniť. Napokon, nemusí vedieť, že váš otec ho neznáša, lebo nemá vysokú školu. Bol by pred ním zbytočne nervózny a aj tak by s tým veľa nenarobil.

Náš záver: Malé ,,biele lži“ sú O. K.

2 Je v pohode, ak sa hádame takmer každý deň?

Kto sa neháda, nech hodí prvý kameňom! Ak nie sú z bakelitu, robia to aj tie najšťastnejšie páry. Ale nie často a už vôbec nie v zásadných otázkach. Miriam (32) dokonca tvrdí, že by sa bez hádania vo vzťahu unudila. ,,Moje priateľky nedokážu pochopiť, ako môžeme s frajerom fungovať, keď sa deň čo deň hádame. Kedysi ma to dosť unavovalo a premýšľala som aj nad rozchodom,  dnes si už z toho obaja robíme skôr žarty. Ale dohodli sme sa aspoň na jednej veci, že si nebudeme škaredo nadávať a budeme sa hádať ,s láskou´.“ Veľmi dobrý nápad. Ak sa potrebujete vyventilovať hádkou, a naozaj nejde o nič vážne, obráťte to na zábavu. V prípade, ak to nedokážete, je problém medzi vami hlbší a musíte ho riešiť inak.

Náš záver: Ak vás doteraz hádky nerozdelili, ide pravdepodobne len o banality.

3 Je v pohode, ak je váš sexuálny život čistá nuda?

Hoci do stereotypu skĺzne po čase väčšina párov, neznamená to, že je to tak správne a že je váš partner takto šťastný. Podľa prieskumov až 86 % opýtaných by vo vzťahu privítalo dobrodružnejší sex. Janka (30) má tento problém tiež a dokonca aj tuší, kde to vzniklo: ,,Možno sme spravili chybu kdesi v začiatkoch, keď sme nahodili príliš veľké tempo a skúšali sme spolu hneď všetko možné i nemožné. A teraz akoby sme sa nemali kam posunúť. Spíme spolu naozaj zriedkavo a už si to neužívam ako kedysi...“ Nechceme nikomu vnucovať ani predpisovať, ako často by mal mať intímny vzťah, ale šťastné páry to robievajú tri až štyri razy do týždňa.

Náš záver: Keď nefunguje sex, nebude fungovať ani vzťah. Aj keď ste spolu už dlho.

4 Je v pohode, že si vzájomne už neprejavujete city?

Alena (33) má partnera, ktorý sa jej prestal na verejnosti dotýkať. ,,Má problém ma chytiť čo i len za ruku, a to nehovorím o bozkoch. Na ulici vyzeráme ako dvaja kolegovia, ktorí idú z práce...“ Nedostatok intimity podľa psychológov vytvára vo vzťahu stres, ktorý sa neskôr vyplaví na povrch v podobe nezhôd a frustrácie. Samozrejme, nie každý partner je stavaný na to, aby vás vášnivo bozkával v kine, ale chodiť s chladnou mŕtvolou tiež nie je dvakrát príjemné. Hoci city po čase zvyknú ochladnúť, s trochou snahy ich môžete priviesť opäť k životu. Keď to dokázala Meryl Streep a Tommy Lee Jones vo filme Druhá šanca...

Náš záver: Po rokoch bežný problém, ale O. K. to určite nie je.

5 Je v pohode, že ste premýšľali o rozchode viac ako raz?

Možno sa kvôli tomu cítite previnilo, ale ubezpečujeme vás, že aj šťastné páry občas pochybujú, či to má celé význam. Viac ako tretina mužov a žien tvrdí, že myslí na rozchod takmer stále a len 12 % hovorí, že im to nikdy ani len nenapadlo. Ale väčšina z nich aj tak rozchod nemyslí vážne. ,,Občas sa mi zacnie po prázdnom byte, v ktorom si môžem robiť, čo chcem, trebárs aj pozerať celý deň seriál a zjesť štyri koláče bez toho, aby sa na mňa niekto díval škaredo,“  fantazíruje Ivana (29). ,,Ale aj tak viem, že keby sme sa naozaj rozišli, bolo by mi hrozne. Radšej trocha trápenia s ním, ako peklo bez neho,“ dodáva Ivana.

Náš záver: Fantázie sú v poriadku, ak by ste ich v skutočnosti oľutovali.

- - Inzercia - -