Dnes je nedeľa, 16.jún 2019, meniny má: Blanka, Bianka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Štefan Margita: S Hankou sa nikdy nehádame

jún 15, 2016 - 09:39
„V Prahe sa cítim doma aj preto, že som si tu našiel úžasnú manželku,“ nešetrí slovami chvály na margo populárnej českej speváčky Hanky Zagorovej operný spevák ŠTEFAN MARGITA, rodák z Košíc, kde dodnes žijú jeho najbližší príbuzní. Pred pár dňami v rámci osláv 96. narodenín svojej mamy ju vzal spolu s bratmi na výlet do Budapešti, ale ešte predtým sa stretol v Bratislave so Slovenkou.

Asi nie je jednoduché niečím prekvapiť a potešiť 96-ročnú mamu...

Možno neuveríte, ale ona si aj vo svojom pokročilom veku potrpí na značkovú módu a kvalitné parfumy.

Kam okrem rodných Košíc na Slovensku radi chodíte? 

Pracovne samozrejme najmä do Bratislavy, ale v lete mám rád aj návštevy Vysokých Tatier a prechádzky okolo Štrbského plesa doslova milujem.

Aj si občas zanôtite nejakú slovenskú pesničku?

Napríklad Keby som bol vtáčkom – to je veľmi pekná pieseň. Spievam ju na každom svojom koncerte a všade zaberie podobne ako Uspávanka. Doma si však nikdy nepospevujem. S Hankou sme radi, že aspoň niekde spievať nemusíme.

Počas letných prázdnin vás čaká okrúhle životné jubileum. Už máte predstavu, ako šesťdesiatku oslávite?

Narodeniny budem mať 3. augusta, takže som pozval do Prahy celú našu rodinu. Urobíme si takú domácu pohodu a možno si aj pôjdeme niekam sadnúť. Potom však odlietam na dva mesiace do USA, ale už som sa s Národným divadlom dohodol, že v novembri tu zorganizujem svoj galakoncert aj s hosťami a po jeho skončení urobíme veľkú recepciu pre asi 150 ľudí, kde vlastne oslávime nielen moje jubileum, ale aj Hankine.

Na darčekoch sa s vašou manželkou dohadujete alebo zvyknete jeden druhého prekvapiť?

Darčeky sú už vybraté, takže vieme, čo jeden od druhého dostaneme. Vždy sa radšej dohodneme, lebo pri päťdesiatke mi kúpila jeden z najmodernejších obrovských strojov na cvičenie, ktorý som vôbec nevyužíval, a tak sme ho nakoniec predali.

Autor: ROMAN SLUŠNÝ

VIAC SA DOZVIETE V AKTUÁLNOM VYDANÍ TÝŽDENNÍKA SLOVENKA

- - Inzercia - -