Dnes je štvrtok, 18.apríl 2019, meniny má: Valér
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

6 nezvyčajných trikov ako udržať vašu farbu vlasov v TOP stave

jún 16, 2016 - 22:55
Letného obdobia sa v priebehu roka nevieme dočkať. Je to čas letných dovoleniek, oddychu a horúcich slnečných dní. Na druhej strane je leto ohrozujúca výzva pre našu krásu. Slnečné lúče prinášajú so sebou mnoho nevýhod. Jednou z nich sú aj suché vlasy a oslabenie ich farby.

Slnko, morská soľ či chlór výrazne oslabujú a menia farbu vlasov, či už prirodzenú alebo farbenú.   Ak chcete obnoviť svoju farbu vlasov a to bez prehnaného zásahu do vašej peňaženky,  vyskúšajte nasledovné triky!  

1.  VAJÍČKA, OLIVOVÝ OLEJ A OCOT

 

default.jpg

Foto: 
  

Vytvor si vlasovú masku zo surových vajec, olivového oleja  a  octu. Špeciálne jablčný ocot dodáva vlasom lesk, ale zároveň urýchľuje ich rast. Nechajte pôsobiť po dobu asi  30 minút. Dosiahnete tak žiarivú farbu vlasov. Pri maskách na vlasy s obsahom vajíčka treba dodržiavať jedno pravidlo -  nikdy ich nezmývať horúcou vodou!

2. KEČUP

Ak sa kúpete v chlórovej vode príliš často, vaše vlasy majú tendenciu k zelenému odlesku, nech už sú akéhokoľvek odtieňu. Aj  odborníci  preto odporúčajú vyskúšať kečup! Naneste si  ho po celej dĺžke vlasov a nechajte pár minút pôsobiť.  Výsledkom je neutralizácia zelených odleskov. Pozor ale na blond vlasy, ktoré zvyknú nadobudnúť jemne béžový odlesk.   

3. KOKOSOVÝ OLEJ

Slnko a slaná voda môže aj kvalitné zdravé vlasy veľmi oslabiť. Zaručeným úspechom k zdravým vlasom je kokosový olej. Raz do týždňa si ho naneste pred spaním do celej dĺžky vlasov a po prebudení zmyte. Výsledkom sú, lesklé a zdravé vlasy. 

4. KAKAOVÝ PRÁŠOK

Brunetky môžu zvrátiť prirodzené vyblednutie farby v priebehu leta  maskou z kakaového prášku, jogurtu, medu a jablčného octu. Prírodné kyseliny umožnia  vstup  bunky do pigmentových molekúl a urobia výsledky ešte výraznejšie.

5. MRKVA A LESNÉ PLODY

default.jpg

Foto: 

 

Maska z lesných plodov a mrkvy je vhodná najmä pre červenovlásky. Výsledkom je zabránenie vyblednutia farby zo slnečného žiarenia. Mrkva je takisto známa aj ako pomôcka pre mastné vlasy.  Odborníci na vlasovú starostlivosť odporúčajú používanie masky  z mrkvy, lesných plodov(brusnice fungujú najlepšie pre prirodzené farby),  jogurtu a medu. Masku aplikujte po použití šampónu, nechajte pár minút pôsobiť a opätovne zmyte. 

6. KAMILKOVÝ ČAJ A MED

 

Dajte variť hrniec kamilkového čaju  s niekoľkými  kvapkami  levanduľového oleja, ktorý upokojuje pokožku hlavy . Pridajte 3 polievkové lyžice medu a nechajte vychladnúť na vlažnú teplotu. Túto zmes nalejte na vlasy a nechajte pôsobiť po dobu piatich minút. Harmanček dodáva blondínkam krásny zlatý tón, zatiaľ čo med robí vlasy okúzľujúco lesklé.  

- - Inzercia - -