Dnes je pondelok, 17.jún 2019, meniny má: Adolf
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kraj schválil zľavu na cestovanie vybranej skupine

jún 25, 2016 - 00:51
Zľavy na cestovanie v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji sa týkajú držiteľov preukazov protifašistického odboja a ich príbuzných

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na dnešnom zasadnutí schválili zavedenie 100-percentnej dodatočnej zľavy na cestovanie v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK) pre držiteľov preukazov protifašistického odboja a ich príbuzných. Týka sa predplatného cestovného lístka v zónach 100 a 101 (Bratislava) okrem držiteľov preukazov aj ich príbuzných, v prvom rade manžela, manželky, brata, sestry a detí, ich trvalý pobyt musí byť v okresoch Malacky, Pezinok a Senec. Zavedenie opatrenia predpokladajú najskôr od začiatku septembra tohto roka. "Zľava poskytovaná cestujúcemu bude predajcovi predplatného cestovného lístka refundovaná z rozpočtu kraja. Dopad tohto opatrenia na rozpočet BSK je vyčíslený na približne 53 000 eur na rok," pripomínajú v dôvodovej správe.

BSK týmto reaguje na bratislavské mestské zastupiteľstvo, ktoré schválilo koncom apríla zvýšenie dodatočnej zľavy na 100 percent pre držiteľov preukazov protifašistického odboja a ich príbuzných. Zároveň schválili aj vrátenie zaplatenej ceny predplatného cestovného lístka týmto cestujúcim pri kúpe predplatného lístka v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji pre cestovanie v Bratislave s dodatočnou zľavou 90-percent. 

Koncom apríla bratislavskí krajskí poslanci schválili, že hendikepovaní obyvatelia BSK z okresov Malacky, Pezinok a Senec od začiatku mája cestujú po Bratislave zadarmo. Odsúhlasili to aj pre darcov krvi s minimálne diamantovou Janského plaketou i pre protikomunistických odbojárov a politických väzňov. Podmienkou pre všetkých je trvalý pobyt v Bratislavskom samosprávnom kraji, zľavu si môžu uplatniť len na predplatné cestovné lístky. Kraj tak reagoval na bratislavských mestských poslancov, ktorí koncom marca schválili cestovanie v MHD zadarmo pre hendikepovaných obyvateľov Bratislavy. 

Bratislavský samosprávny kraj minulý rok schválil uznesenie, ktorým sa pripojil k sociálnej politike Hlavného mesta SR Bratislavy. Týmto rozhodnutím pre určené skupiny obyvateľov s trvalým pobytom v okresoch Malacky, Pezinok a Senec umožňovali cestovať v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji v tarifných zónach 100 a 101 pri kúpe predplatného cestovného lístka s extra zľavou, po ktorej bola cena predplatného lístka vo výške 10 percent jeho základnej ceny. 

- - Inzercia - -