Dnes je štvrtok, 25.apríl 2019, meniny má: Marek
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

RANDE: So speváčkou Evou Mázikovou: Môj muž mi dodnes vonia!

jún 28, 2016 - 14:18
Aj keď jej domovom je Bavorsko, kde žije od roku 1976 spolu s nemeckým manželom Petrom, na Slovensko chodí často a rada, lebo tu má nespočetne veľa poslucháčov a fanúšikov. Počas svojej nedávnej návštevy Bratislavy si speváčka EVA MÁZIKOVÁ urobila chvíľku času aj pre Slovenku.

Ste rodáčkou z Bratislavy. Nemáte v našom hlavnom meste príbuzných, ktorí by sa potešili, keby ste u nich prespali alebo je bývanie v hoteli pre vás pohodlnejšie?
Presne tak. Kedysi som chodila k mame, lenže tá už má svoj vek – budúci mesiac bude mať deväťdesiatku a nechcem jej byť na príťaž. Ona chodí spávať okolo desiatej večer a napríklad včera som prišla z vystúpenia a jednej v noci. Určite by ma dovtedy čakala a ešte by mi čajík navarila, ale naozaj je pre mňa lepšie tráviť noci v hoteli a mamu navštevovať cez deň. A nemusím tam po sebe upratovať kúpeľňu. (smiech)

S kým sa ešte na Slovensku zvyknete stretnúť, keď sem prídete?
Mám v Bratislave tri či štyri dobré kamarátky, s ktorými sa vždy rada stretnem, teda, keď je na to čas. Lebo nám niekedy len hodina nestačí.

Zmenili sa podľa vás Slováci alebo niečo v našej krajine, odkedy sme súčasťou Európskej únie?
Ťažko povedať. To by musel asi posúdiť človek, ktorý tu žije. Z môjho pohľadu vnímam, že je medzi ľuďmi stále veľa závisti a porovnávania, kto má viac peňazí, lepšie auto, väčší dom... A zistila som, že čím ďalej od Bratislavy idem, tým sú tam ľudia srdečnejší. Dokážu sa tešiť aj z mála. Vážia si, že vás vidia.

Už dlhé roky ste šťastne vydatá. Máte nejaký recept na to, vďaka čomu to medzi vami tak dobre funguje? 
Dôležité je vzájomne sa tolerovať. My sme sa zoznámili v roku 1973 a od prvej chvíle som si svojho muža vážila. Ani si nepamätám, kedy sme sa naposledy pohádali. Keď sme boli mladší, občas lietali taniere, ale dnes si uvedomím, koľko stál, a o zem ho nehodím. Mám skvelého manžela, ktorý mi nosí raňajky do postele, masíruje nohy, skrátka vie, čo obľubujem, a ja zase viem, čím ulahodím jemu. Dôležité je robiť si aj tzv. mužské a ženské dni. To znamená, že ho nechám ísť si zahrať s kamarátmi karty alebo sa s nimi plaviť okolo Malorky a ja si pre zmenu občas vyrazím von s babami.

Ktoré vlastnosti si na vašom mužovi najviac ceníte?
On toho dosiahol v živote dosť veľa a vážim si ho aj za to, koľko rokov vydržal so mnou. My sme obaja narodení v znamení Škorpión, ale charakterovo celkom odlišní. On je jemný človek, distingvovaný aristokrat, ktorý mi otvára dvere do auta a je neuveriteľne starostlivý. Viem, že sa naňho v akejkoľvek situácii môžem stopercentne spoľahnúť. Ľúbim ho aj preto, lebo je čistotný a vonia mi. Tá chémia medzi nami vydržala dodnes. Dokáže doma aj vyprať či vyžehliť. Vie, čím mi spraviť radosť a ja mu to potom chcem vrátiť. Vždy mu zo svojich ciest niečo donesiem. Aspoň nejakú drobnosť na varenie alebo peknú viazanku. 

autor: Roman Slušný

CELÝ ROZHOVOR NÁJDETE V AKTUÁLNOM VYDANÍ SLOVENKY! 

 

- - Inzercia - -