Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vynovenú Dunajskú promenádu pre ľudí otvoria v nedeľu

júl 02, 2016 - 06:11
Revitalizácia Dunajskej promenády v Bratislave je súčasťou mimosúdnej dohody medzi mestom a investorom, ktorou urovnali svoje spory týkajúce sa Parku kultúry a oddychu

Vynovenú Dunajskú promenádu v Bratislave budú môcť ľudia na oddych a prechádzky využívať od nedele 3. júla. Informovala Katarína Kohútiková z bratislavského magistrátu. „Priestor prešiel zmenami, vymenili asfalt, ošetrili zeleň, opravili balkóny, zrekonštruovali Matušíkov múrik a promenádu doplnili aj o nový mobiliár, lavičky, smetné koše i detské preliezačky,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Promenádu začali obnovovať v marci tohto roka.

Otvorenie promenády od 11:00 doplní program, ktorý si pripravilo občianske združenie Slovenské planetáriá v spolupráci so Slovenskou organizáciou pre vesmírne aktivity. V rámci programu budú podľa Kohútikovej k dispozícii tri vesmírne ďalekohľady s filtrom na pozorovanie Slnka a deti si budú môcť vypúšťať vodné rakety či zapojiť sa do súťaže v kreslení kozmických obrázkov. 

Revitalizácia Dunajskej promenády v Bratislave je súčasťou mimosúdnej dohody medzi mestom a investorom, ktorou urovnali svoje spory týkajúce sa Parku kultúry a oddychu (PKO). Úsek od Riverparku po Most Lafranconi zrevitalizovala spoločnosť Henbury Development, ktorá chce na mieste bývalého PKO postaviť svoj developerský projekt. Po revitalizácii nábrežia bude nasledovať ďalšia etapa, v rámci ktorej má investor vybudovať aj centrálne námestie s rozlohou 2 500 metrov štvorcových či nový verejný priestor. Investor sa totiž v zmluve s mestom zaviazal opraviť promenádu v úseku od Riverparku po Most Lafranconi a následne do troch rokov vybudovať pred niekdajším PKO nový verejný priestor. Na mieste zbúraného kultúrneho stánku by malo v budúcnosti vyrásť aj planetárium a mediatéka. Za nesplnenie záväzkov hrozia investorovi pokuty.

- - Inzercia - -