Dnes je piatok, 26.apríl 2019, meniny má: Jaroslava
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Čas svadieb v plnom prúde: Ktoré slovenské tváre si povedali svoje "áno"?

júl 13, 2016 - 10:55
Je úžasný čas svadieb. Večný sľub svojim milovaným dávajú slávni aj bežní ľudia. Na tradičných i netradičných, pompéznych a jednoduchých svadbách, podstatné je, že ich životy spája láska.

Sobáš roka

Dominika a Michal si svoje áno povedali v Dóme sv. Martina. Hneď po obrade sa všetci svadobčania presunuli na hostinu do rozprávkového kaštieľa v Oponiciach. Na veľkolepej svadbe sa bude zabávať viac ako 260 hostí. Módny redaktor mesačníka La Femme Andrej Kusalík sa postaral o nevestin styling v tento výnimočný deň. Okrem honosnej svadobnej róby z exkluzívneho trenčianskeho salónu pre ňu vybral ešte jedny šaty, ktoré si oblečie po prvom tanci.  Prípravy na sobáš trvali takmer rok. Úspešná tenistka nenechala nič na náhodu a na organizáciu si najala svadobnú agentúru. Dominika nám v rozhovore pre Slovenku prezradila, že ich svadba sa nezaobíde ani bez typických slovenských tradícii. "Chcela by som ten deň natiahnuť aspoň na 48 hodín. Chystáme rôzne slovenské zvyky ako rozbíjanie taniera, budú aj slovenské tradičné jedlá a máme v zálohe aj veľké prekvapko pre našich hostí," hovorí šťastná nevesta.

Prečítajte si viac o svadbe Dominiky Cibulkovej tu:  Dominika Cibulková je už vydatá pani: Pozrite sa, ako žiari!

Svadba roka: Dokonalá nevesta Dominika Cibulková so ženíchom

Svadobný outfit Dominiky Cibulkovej: Jeho hodnota vyráža dych!

pf_3349.jpg

Foto: 
Alo Diamonds

Nevesta aj ženích v čiernom!

Pred časom nakrúcala muzikálová herečka videoklip so spevákom Andrejom Mutňanským videoklip, v ktorom stvárnila jeho nevestu v bielych šatách a už vtedy vedela, že na svojej svadbe by chcela mať oblečené niečo menej tradičné. „Čierna farba pre mňa neznamená smútok, skôr ju považujem za sviatočnú, elegantnejšiu a zaujímavejšiu. A preto som zvolila šaty v čierno-zlatej kombinácii, ktoré vytvoril módny návrhár Boris Hanečka. A napokon boli presne také, aké som chcela,“ hovorí Natália Hatalová, ktorá sa v 25. júna 2016 vydala za svojho dlhoročného priateľa Ladislava. „Aj on prišiel v čiernom obleku, aby sme sa k sebe hodili. Ak by bol v bielom, vyznelo by to gýčovo. Naša svadba bola netradičná aj preto, že sa konala v reformovanom kostole na námestí SNP v Bratislave, kde sa v tom čase konala antifašistická demonštrácia, takže tam bolo rušno." Speváčka musela s rodinou bojovať o to, aby si mohla zvoliť tmavé šaty. „Oni preferovali bielu, ale presvedčila som ich, že ide o moju svadbu aj rozhodnutie. Napokon, aj niektorí odporcovia čiernej uznali, že moje šaty boli krásne,“ tvrdí Natália. Raz vraj videla kolekciu istej módnej návrhárky, ktorá predvádzala kolekciu červených a čiernych svadobných šiat, a to ju zaujalo. „Nebola som jediná nevesta, ktorá sa pred oltár postavila v čiernych šatách. Niektorí ľudia aj médiá ocenili, že som šla svojou cestou, iní nás kritizovali, že sme sa obliekli ako na pohreb. Našťastiem naši blízki na svadbe moje šaty vôbec neriešili, ale nám blahoželali a tešili sa z nášho šťastia.“

nh.jpg

Foto: 
Archív

Áno páru snov

Po troch rokoch randenia sa zaľúbenci konečne vzali! Dvojica si svoje áno povedala v kostole na pražskom Strahove. O najkrajšej žene sveta, Miss World 2006, Taťáne Kuchařovej a hudobníkovi Ondřejovi Brzobohatom Gregorovi sa už dlhšie šepkalo, že chystajú veľkú svadbu. Informácie o sobáši sa však do médií dostali len pár dní pred udalosťou. Ženíchova mama Hana Gregorová na slávnosti prvýkrát verejnosti predstavila svojho mladého priateľa Ondřeja. Na obrad sa prišlo pozrieť aj viacero prominentných hostí, medzi ktorými nechýbali spevák kapely Monkey Business Matěj Ruppert, herec a hudobník Vojta Dyk, režisér Jiří Strach, ekonóm Tomáš Sedláček či moderátor Libor Bouček. Mladomanželia si dopriali netradičnú rozlúčku so slobodou. Namiesto večierku spolu s priateľmi strávili víkend v Berlíne. Ondřejovi už jedno manželstvo stroskotalo. S producentkou Johanou im spolužitie vydržalo len štyri roky.

Prečítajte si o svadbe najkrajšej ženy sveta viac: Najkrajšia žena sveta je už pani: Taťána Kuchařová a Ondřej Brzobohatý Gregor sú svoji

To ne svaďba, to festival!

Dominika Pročková a Lukáš Novotný

Spoznali sa pred šiestimi rokmi na folklórnom festivale. Ona tanečnica, on muzikant. Spojil ich najprv fakt, že folklórny súbor Šiňava zo Sniny, v ktorom Dominika pôsobila, nemal vlastnú muziku a tak si na niektoré vystúpenia vedúci súboru prizval externých muzikantov. Lukáš pôsobil vo folklórnom súbore Borievka v Košiciach a obidvaja si pamätajú, že už na prvom vystúpení, priamo na javisku zo seba nemohli spustiť oči. A tak, ako hovoria, pohľad dal pohľad, slovo dalo slovo a dnes – sú manželia. Práve folklór spojil ich životy a to, že patria do veľkej folklórnej rodiny, bolo vidieť aj na ich svadbe. Tradičná odobierka, cimbalová muzika, družbovia a družičky v krojoch, prvý manželský tanec – valčík z Perinbaby, tradičné čepčenie, redový tanec... „Naša svadba bola rusínsko-zemplínska. Preto, ja nevesta som mala na sebe kroj z obce Šambron, odkiaľ pochádzal môj nebohý dedko, a tento kraj je môjmu srdcu blízky. Môj, už manžel, mal na sebe zemplínsky kroj. “A reakcie hostí? „To ne svaďba, to festival...“

Pokojne by si svadbu zopakovala

Pred niekoľkými dňami povedala svojmu priateľovi áno aj Barbara „Babsy“ Heribanová. Šikovná PR manažérka si za miesto konania svojho veľkého dňa vybrala zámok Topoľčianky. V krásnom jednoduchom modeli od slovenského návrhára Marcela Holubca pôsobila naozaj kúzelne. „Nikdy som nepatrila k dievčatám, ktoré si svoju svadbu vysnívali už v piatich rokoch. A možno práve preto som si ju tak veľmi užila. Bol to najčarovnejší deň v mojom živote. Po dlhom čase sme boli opäť všetci spolu. Rodina a naši priatelia, ktorí sú rozlietaní po celom svete. Pokojne by som si dala hneď budúci týždeň repete. Keď sa ľudia berú z lásky, ako sa to podarilo nám s Dodom, je to krásny pocit. Budem na ňu dlho spomínať,“ prezradila sympatická Babsy, ktorá prijala priezvisko Jagušák.

babsyn.jpg

Foto: 
Archív

Svadba na päťdesiatku

Na paralympiáde v Soči naše vynikajúce curlingové družstvo neporazilo iba Čínu. Dušan Pitoňák, spolu s Alenou Kánovou, Monikou Kunkelovou, Radoslavom Ďurišom, Branislavom Jakubcom, trénujú pod taktovkou jeho menovca – Františka Pitoňáka a dosahujú vynikajúce výsledky. Dušan urobil vo svojom živote ešte jeden významný krok. Presne na svoju päťdesiatku sa oženil so svojou dlhoročnou láskou Anastáziou, s ktorou pre pozvaných hostí pripravili okrem svadby ďalšie prekvapenie. Dušan so Stazkou si osvojili krásneho chlapčeka. Ak sa ho dnes opýtate, ako sa volá, hrdo zahlási – Christian Pitoňák. Dušana si najmä športoví nadšenci pamätajú ako špičkového združenára, ktorý bol členom družstva Československa, bronzového medailistu na juniorských majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku, ktorý súťažil na Svetových pohároch. Mal pred sebou úspešnú kariéru, keď prišiel pri oficialnom tréningu v skokoch na lyžiach vo švédskom Falune pád. Dušan sa napriek tomu nevzdával. Posilňoval a neustále cvičil. Začal atletikou – oštep, disk, guľa, potom formula, monoski a napokon curling. „V tom som sa našiel,“ hovorí Dušan, ktorý teraz našiel aj krásne rodinné šťastie.