Dnes je štvrtok, 27.jún 2019, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Útoky v Nice: Bilancia stúpla na 84 mŕtvych, o život prišlo 10 detí

júl 15, 2016 - 09:22
Na najmenej 84 mŕtvych vzrástla bilancia štvrtkového teroristického útoku v juhofrancúzskom meste Nice. Osemnásť zranených je v kritickom stave a desiatky ďalších utrpeli zranenia ľahšieho charakteru. Ďalším približne 120 osobám bolo potrebné poskytnúť odbornú pomoc, informovalo francúzskeho ministerstva vnútra.

Počas sviatku Dňa Bastily vrazilo nákladné auto do davu ľudí, ktorí si prišli pozrieť ohňostroj. K útoku došlo okolo 22.30 h na rušnej Promenade des Anglais, kde boli v tom čase tisíce ľudí vrátane veľkého množstva turistov a miestnych obyvateľov. 

Útočníkom bol podľa doposiaľ oficiálne nepotvrdených informácií 31-ročný muž s francúzsko-tuniským občianstvom, ktorého napokon zastrelili policajti. K zodpovednosti za útok sa doposiaľ nikto neprihlásil. 

Podľa informácií francúzskych médií viacero ľudí utrpelo zranenia, keď ich postrelil útočník páliaci z ručnej strelnej zbrane z kabíny nákladiaka. Niekoľkých ďalších ušliapal dav, keď sa ľudia v panike pokúšali dostať čo najďalej od miesta útoku. Prípad začalo vyšetrovať protiteroristické oddelenie parížskej prokuratúry. Dnes ráno o 09.00 h sa na mimoriadnom zasadnutí zíde francúzsky bezpečnostný kabinet, ktorý urgentne zvolal prezident Francois Hollande.

Nice attack: "there are bodies run over all the way up the Promenade des Anglais"

Autor: 
Youtube

Nice Attack: truck driver got out of his vehicule and started shooting at crowd

Autor: 
Youtube

- - Inzercia - -