Dnes je piatok, 22.február 2019, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Reakcie svetových politikov na masaker v Nice

júl 15, 2016 - 11:12
Politici z celého sveta odsúdili štvrtkový útok v juhofrancúzskom meste Nice, ktorý si vyžiadal najmenej 84 mŕtvych a desiatky zranených.

Prezident USA Barack Obama: 

"Ponúkli sme (Francúzsku) akúkoľvek pomoc, ktorú by mohlo potrebovať pri vyšetrovaní tohto útoku a potrestaní tých, ktorí sú zaň zodpovední. Stojíme po boku Francúzska, nášho najstaršieho spojenca..." 

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová: 

"Hovoríme jedným hlasom: nenecháme sa zastrašiť. Nedovolíme teroristom podkopať hodnoty rovnosti a demokracie, ktoré sú základom nášho spôsobu života". 

Republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump: 

"Je to vojna, v ktorej čelíme ľuďom bez uniforiem... Žijeme v úplne inom svete, v ktorom sa nerešpektuje právo a poriadok... Musí sa to riešiť veľmi tvrdo." 

Predseda Európskej rady Donald Tusk: 

"Je tragickým paradoxom, že sa obeťami útoku stali ľudia oslavujúci slobodu, rovnosť a bratstvo". 

Nemecká kancelárka Angela Merkelová: 

"Nemecko je v boji proti terorizmu na strane Francúzska. Som pevne presvedčená, že napriek ťažkostiam v tomto boji zvíťazíme". 

Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson: 

"Sme šokovaní a zarmútení zo strašných udalostí v Nice a z hrozných strát na životoch". 

Ruský premiér Dmitrij Medvedev: 

"Európa a Ázia sa musia spojiť v boji proti terorizmu. Teroristi a tí, čo ich podporujú, rozumejú len reči násilia a tú musíme (voči nim) používať". 

Čínsky premiér Li Kche-čchiang: 

"Ostro odsudzujeme terorizmus vo všetkých podobách... a budeme proti nemu bojovať".

Hovorca Svätej stolice Federico Lombardi: 

"Tým najostrejším spôsobom odsudzujeme akúkoľvek formu vražedného šialenstva, nenávisti, terorizmu a útokov voči mieru." 

Šéf tureckej diplomacie Mevlüt Čavušoglu: 

"Hlboko zdieľame bolesť francúzskeho ľudu... Budeme pokračovať v boji proti teroristom. Terorizmus je predovšetkým znásilnením humanity a univerzálnych hodnôt." 

Maďarský prezident János Áder: 

"Tento zákerný atentát posilňuje naše spoločné presvedčenie, že... musíme urobiť všetko pre to, aby životy mierumilovných ľudí nemohli nikde ohrozovať sily teroru a ničenia". 

Miloš Zeman, prezident ČR, na svojom facebookovom profile: 

"V súvislosti s terorom vo francúzskom Nice vyjadrujem hlbokú ľútosť a sústrasť rodinám obetí. Ide už o celú sériu týchto útokov, ktorá by mala viesť k rozhodnejšiemu postupu proti teroristom." 

Kuvajtský emir Sabáh Ahmad Džábir Sabáh: 

"(Útok z Nice) je v rozpore s učením všetkých náboženstiev a s všeľudskými hodnotami. Podporujeme všetky bezpečnostné opatrenia, ktoré Francúzsko príjme na ochranu pred terorizmom."

- - Inzercia - -