Dnes je utorok, 20.august 2019, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Petržalke cez letné prázdniny opravujú školy

júl 28, 2016 - 08:54
Samospráva investuje viac ako pol milióna eur na rekonštrukciu i zlepšenie podmienok v budovách

V bratislavskej mestskej časti Petržalka počas letných školských prázdnin opravujú budovy škôl. Ako informovala Michaela Platznerová z tlačového oddelenia petržalského úradu, samospráva počas tohto obdobia investuje viac ako pol milióna eur na rekonštrukciu i zlepšenie podmienok v budovách. Mestská časť je zriaďovateľom 11 základných a 23 materských škôl.

V prvom mesiaci letných prázdnin mestská časť zrekonštruovala hlavné schodisko a odstránila zatekanie na budove školy na Nobelovom námestí. Rekonštrukciu zatekajúcich striech na dvoch pavilónoch potrebovali aj školy na Turnianskej a Pankúchovej. "Na materskej škole na Tupolevovej ulici vymenili okná a na Haanovej opravili vstupy do objektu z terasy. Na základnej škole na Černyševského bola nevyhnutná oprava kanalizácie a žiaci sa už v septembri budú na telesnú výchovu prezliekať vo vynovených šatniach a sprchovať v zrekonštruovaných sprchách," spomenula Platznerová s tým, že úpravou školníckeho bytu na Bzovíckej vznikne ďalšia trieda materskej školy. "Všetky tieto práce v hodnote približne 251-tisíc eur už ukončili a v súčasnosti začali na šiestich materských školách s rekonštrukciou hygienických zariadení," doplnila a pripomenula, že tento rok mestská časť vymení rozvody vody a kanalizácie, obklady, dlažbu a sanitu v materských školách Ševčenkova, Röntgenova, Haanova, Bulíkova, Bzovícka a Lachova. Mestská časť na zlepšenie hygienických podmienok investuje približne 177-tisíc eur. Stredisko služieb školám a školským zariadeniam pripravuje podľa Platznerovej obstaranie projektu na rekonštrukciu dvoch školských kuchýň, a to na Lachovej a Budatínskej, kde okrem iného ešte v auguste vybavia kuchyňu zariadením v hodnote 10-tisíc eur. 

V roku 2009 odsúhlasilo predchádzajúce zastupiteľstvo v Petržalke úver vo výške päť miliónov eur na výmenu okien a zateplenie striech, aby sa ušetrili náklady na prevádzku školských zariadení. Časť týchto finančných prostriedkov čerpala Petržalka ešte aj začiatkom roku 2011. Potom v rokoch 2012 až 2015 investovala do opráv budov škôl celkovo viac ako tri milióny eur. 

- - Inzercia - -