Dnes je streda, 24.apríl 2019, meniny má: Juraj
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Otec trojičiek Gabo: Prečo chce opustiť ženu a deti?

august 02, 2016 - 09:34
O tom, že má v úmysle prejsť peši takmer dvesto kilometrov a pritom zbierať smeti pri cestách, sa manželka GABRIELA GAÁLA dozvedela až dva dni pred jeho odchodom. Netají, že ju informácia zaskočila, veď ju chcel nechať doma s ich polročnými trojičkami.

Navštívili sme ich doma vo Veľkej Čalomiji dva dni po veľkých krstinách, na ktoré sa zišlo príbuzenstvo z niekoľkých krajín. Jedna Gabova sestra žije v Maďarsku, druhá vo Veľkej Británii a rodina jeho manželky Ágnes pricestovala z Rumunska. Nevídaný to bol sviatok aj z toho dôvodu, že v celom širokom okolí sa nepamätajú, že by tu niekedy krstili trojičky.

Teraz je už vo veľkom dome pokoj, hostia odcestovali, život sa vrátil do normálu. Mladá mamička Ágnes drží striedavo na rukách niektoré z okatých dievčatiek, ktoré sú také milé a pokojné, že sa pri nich môžeme zhovárať. „Páči sa mi byť mamičkou,“ konštatuje Ágnes a tvrdí, že zatiaľ je starostlivosť o trojičky menej problémová a zaťažujúca, ako sa pred ich narodením obávala. Pomáhajú jej s nimi Gabovi rodičia, najmä mama, s ktorými žijú v jednom dome, po dva dni v týždni prichádza pani, ktorú si platia, aby pomohla najmä so žehlením. No a, samozrejme, je tu aj pyšný otecko Gabo, ktorý má pri deťoch tiež svoje povinnosti.

ram_0512.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Slovensko – nový domov

Šikovná mamička Ágnes tvrdí, že všetko závisí od toho, ako si veci zorganizuje. Dokonca si vie nájsť čas aj na seba a niekoľko minút môže občas venovať aj facebookovej skupine mamičiek trojčiat. „Vo svete je trojčiat veľa – v skupine sú matky z USA i Austrálie, radíme a pomáhame si navzájom a ak mám dajaký problém, za niekoľko minút mi príde odpoveď.“ Ágnes má výhodu, že výborne komunikuje po anglicky aj vďaka tomu, že päť rokov pracovala v Anglicku pri deťoch. Pochádza z Transylvánie v Rumunsku, ale je príslušníčkou tamojšej maďarskej menšiny.

ram_0422.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Vydala sa za Gaba, Maďara z južného Slovenska, a doma i v dedine sa zhovárajú po maďarsky. Po slovensky sa zatiaľ len učí, veľa rozumie, ale hovorí málo. A to jej spôsobuje problémy. Ľudia u nás sa jej zdajú málo tolerantní, nie sú zvyknutí prijímať ľudí bez ohľadu na národnosť a dávajú jej najavo, že má na Slovensku hovoriť po slovensky. Napriek tomu, že ju to trápi, nezostáva jej iné, len prispôsobiť sa. Rozhodla sa prísť za svojou láskou na južné Slovensko a vie, že jej muž by nikde inde žiť nechcel.

ram_0633.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Celý článok nájdete v aktuálnom vydaní SLOVENKY č. 30

- - Inzercia - -