Dnes je streda, 24.apríl 2019, meniny má: Juraj
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Inšpirácia pre nevesty: Tajné sny o svadobnej róbe vám splní Róbert Bartolen

máj 08, 2017 - 09:00
Charizmatický slovenský módny dizajnér a florista RÓBERT BARTOLEN sa preslávil najmä tvorbou svadobných šiat. Každej neveste splní aj tie najtajnejšie sny o dokonalej svadobnej róbe.

Aké svadobné šaty sú momentálne trendy u Sloveniek?

Na Slovensku je záujem už dlhodobo o súmernosť a ženskosť postavy. Preferujú sa čipky a priehľadnejšie ľahšie materiály ako mušelín alebo hodvábny mušelín. Tyl ide všeobecne do úzadia. Slovenky milujú zmysel pre skryté dráždenie, ale zároveň aj romantiku.

0s5b7756.jpg

Foto: 
Marek Zelina

0s5b7446.jpg

Foto: 
Marek Zelina

V roku 2012 ste predstavili špeciálnu kolekciu svadobných šiat s názvom PURELY. Čo vás vtedy inšpirovalo?

Ja sa vždy rád inšpirujem prírodou a tým, čo je okolo mňa. Kolekcia PURELY je skôr o akomsi oslobodení od klasických upätých šiat. Je inšpirovaná kvetmi, vetrom, zemou alebo aj ľadom.

Čím sú iné svadobné šaty od Róberta Bartolena?

Moja práca je charakteristická ženskosťou, jemnosťou a hlavne v podčiarknutí krásy a toho, čo klientka považuje za svoju najväčšiu prednosť. Keďže som aj florista, nevesta odo mňa neodchádza len so svadobnými šatami, ale aj s kyticou vytvorenou špeciálne len pre ňu. A preto sa veľmi často na šatách odzrkadľuje aj kvetinový motív.

0s5b9967.jpg

Foto: 
Marek Zelina

Z akých kvetov ich najčastejšie tvoríte?

Na túto otázku sa mi ťažko odpovedá, lebo sám viem, že moje kytice sú naozaj úplné iné. Takmer všetky nevesty, ktoré chcú odo mňa kyticu, mi nechávajú voľnú ruku. Je to o dôvere, profesionalite a súhre. Rád používam stále iné kvety. Lebo je ich nespočetné množstvo, no ruže sú nesmrteľné a vždy aj budú.

Ako si predstavujete vy dokonalú nevestu?

Dokonalosť je u mňa súhra harmónie a prirodzenosti. Mám rád, keď sa nevesta vedie svojím vlastným ja a nie tým, čo je v ponuke. Dnes je tých možností veľa. No treba komunikovať a otvoriť sa.

20160521_083025.jpg

Foto: 
archív RB

barath_photo_3.jpg

Foto: 
Barath photo

- - Inzercia - -