Dnes je utorok, 20.august 2019, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

ČERVENÝ KRÍŽ: Na cestách preveria vodičov v poskytovaní prvej pomoci

august 06, 2016 - 08:29
Z 1 887 kontrolovaných vodičov zvládlo resuscitáciu správne minulý rok len 722 vodičov

Slovenský Červený kríž (SČK) bude od pondelka 8. do piatka 12. augusta preverovať úroveň vedomostí vodičov v oblasti poskytovania prvej pomoci na slovenských cestách. Dobrovoľníci a zamestnanci Červeného kríža budú na cestách spolupracovať s Policajným zborom SR. Agentúru SITA o tom informovala koordinátorka pre prvú pomoc a krvný program Červeného kríža pre SR Silvia Erdélyiová s tým, že SČK sa touto akciou pripojil k iniciatíve a výzve Európskej charty o bezpečnosti cestnej premávky s cieľom znížiť počet obetí dopravných nehôd na slovenských cestách.

"Minulý rok len približne polovica oslovených vodičov poznala základy poskytovania prvej pomoci a zvládla resuscitáciu na figuríne," uviedla Erdélyiová s tým, že z 1 887 kontrolovaných vodičov zvládlo resuscitáciu správne len 722 vodičov. Z 1 458 kontrolovaných lekárničiek vodičov malo kompletnú správnu výbavu 1 205 z nich, 424 vodičov lekárničku nemali alebo bola nepoužiteľná. 

Slovenský Červený kríž zároveň pozýva na osem, 16 a 33 hodín trvajúce kurzy prvej pomoci, ktoré organizuje počas celého roka v 37 územných spolkoch Červeného kríža na Slovensku. Minulý rok ich spolu absolvovalo viac ako 20 tisíc účastníkov. 

- - Inzercia - -