Dnes je nedeľa, 21.júl 2019, meniny má: Daniel
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Slobodu si neužívam: Tanečník prezradil, ako žije po rozchode s Adelou Banášovou

august 10, 2016 - 13:18
Keď sa pred rokmi PETER MODROVSKÝ objavil v populárnej tanečnej súťaži Lets Dance, ihneď nás očaril. Svojou charizmou dostal aj jednu z najobľúbenejších moderátoriek Adelu Banášovú. Nedávno verejnosť prekvapila správa o ich rozchode. Peťo sa nám otvorene priznal, ako je na tom v skutočnosti.

Peter Modrovský

Všade, kam prídete, rozdávate pozitívnu energiu a úsmevy na všetky strany. Kde je teda ten zachmúrený a smutný Peter, o ktorom píšu v novinách?

Kde to písali? (smiech) Sú etapy v živote, keď mi nie je do smiechu. Našťastie, som typ človeka, ktorý „trpí“ neadekvátnym smiechom. Keď som dostal v škole päťku, začal som sa smiať. Beriem život skôr pozitívne ako negatívne. My to máme v rodine. Dokonca aj moja 92-ročná babka sa neustále usmieva.

Bulvár neustále prepiera váš rozchod s Adelou. Ako sa vyrovnávate s týmto mediálnym tlakom?

Žijem s tým už pár rokov a netreba si z toho robiť vrásky na čele. Bulvár tu je, akceptujem ho, poznám viacerých novinárov a paparazzov. V zásade každá kauza trvá tri dni a potom si už nikto ani nespomenie.

Už to všetko prebolelo?

Určite sa teraz nad tým nezamýšľam. Bolo to zlé obdobie a občas nastanú momenty, keď sa zamyslím a spomeniem si na všetko, čo bolo. Ale ubehol už nejaký ten čas, momentálne ma naplno zamestnávajú pracovné povinnosti. Takže je všetko v absolútnom poriadku.

Začali ste si užívať život slobodného mládenca?

Vôbec si ho neužívam. Ani o tom tak neuvažujem. Každý deň trávim s deťmi v mojom tanečnom tábore. Teraz sa chcem sústrediť hlavne na prácu, ktorá ma napĺňa.

Vedeli by ste si opäť predstaviť vzťah s mediálne známou osobou?

Nerozlišujem ľudí podľa toho, či sú, alebo nie sú mediálne známi. Zatiaľ si ani neviem predstaviť nový vzťah.

Vlastníte tanečnú školu, ktorej sa vynikajúco darí a precestovali ste veľký kus sveta. Máte ešte nejaké nesplnené túžby?

Určite by som raz chcel mať rodinu. Ale taký môj tajný sen je cestovať Transsibírskou magistrálou. To by som si veľmi rád niekedy v budúcnosti chcel splniť.

Vráťme sa do vašich detských čias. Ako si na ne spomínate?

Mal som šťastné detstvo. Bolo rozdelené na viacero etáp, jedna časť sa odohrávala na Morave, ďalšia na Záhorí. Mamina pochádza z Moravy a tam bolo naozaj nádherné prostredie. Behal som po lesoch, kameňolomoch a veľa času som trávil na včelíne. S tým mám spojených veľa krásnych zážitkov. Síce ma denne pichli aj štyri včely, nikdy ma to však neodradilo. Raz by som sa chcel vrátiť k včelárstvu. Potom, asi v ôsmich rokoch, som začal s tancom a už to išlo.

Čo pre vás vtedy znamenal tanec? 

Nič. To znie asi čudne. Tancoval som preto, lebo mi to bolo povedané. Vtedy som o sebe premýšľal ako o profesionálom vojakovi. Tréner mi ukázal partnerku a povedal mi, že s ňou budem vyhrávať. Tak som s ňou tancoval a vyhrával. (smiech) Hoci ma tanec bavil, nikdy to nebolo moje vysnívané povolanie.

ram_2019.jpg

Peter Modrovský
Peter Modrovský
Foto: 
Ramon Leško
Peter Modrovský

Takže sa vám necnie za profesionálnou kariérou tanečníka?

Nie. (smiech) S tancom som skončil pomerne skoro, keď som mal dvadsaťjeden rokov. Bolo to náročné aj po finančnej stránke. Po účinkovaní v Let’s Dance som využil svoju „slávu“ a založil si spolu s Jánom Ďurovčíkom tanečnú školu. Musím si zaklopať, ale funguje to výborne.

Ako s odstupom času vnímate účinkovanie v tanečnej šou?

Boli to zvláštne etapy v mojom živote, ale len v tom pozitívnom zmysle. Určite by som si to ešte raz zopakoval.

Keď sme sa boli pozrieť vo vašej tanečnej škole, prekvapilo nás terárium, v ktorom sa ukrývalo 40 plchov.

Tanečnú školu navštevuje 200 detí a aj preto sa z nej snažím urobiť „detskú izbu“. Sám som detskú izbu nikdy nemal, tak teraz si to všetko vynahrádzam. Ani by ste neverili, ako sa zabávam pri pozorovaní plchov. Mojou ďalšou záľubou sú vláčiky spolu s legom, ktoré zbieram a mám v škole, aby sa aj deti mohli zahrať.

Veľa ľudí o vás nevie, že pred vašou školou máte krásnu záhradku.

Je s tým veľa práce, ale stojí to za to. Každý deň sa o ňu musí niekto starať, ale našťastie mi pomáhajú kamaráti. Ľudia z okolia si ju chodia fotiť a berú si aj korienky. Snažíme sa ju neustále zveľaďovať, aby bola krajšia a krajšia.

Chystáte sa toto leto niekam na dovolenku?

Keďže mám ešte pred sebou niekoľko turnusov detských táborov, na dovolenku mi neostáva čas. Plánujem ju až niekedy v zime.

- - Inzercia - -