Dnes je nedeľa, 16.jún 2019, meniny má: Blanka, Bianka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Muzikálový festival Jozefa Bednárika v Brusne opäť nesklamal!

august 21, 2016 - 19:59
Terasa muzikálovej slávy Jozefa Bednárika v brusnianskych kúpeľoch zažila deviaty ročník muzikálového festivalu. Aj tento rok bol pod odborným dohľadom muzikanta Felixa Slováčka a vystúpilo v rámci neho mnoho osobností. Hlavnou hviezdou bol Vašo Patejdl, úspešný autor filmovej a muzikálovej hudby.

Aj tento rok bol okrem vystúpení pripravený sprievodný program, ktorý ocenil významné osobnosti z oblasti kultúry. Brusniansku brusnicu si odniesli Vašo Patejdl a Slovenské národné divadlo v zastúpení jeho riaditeľa Mariána Chudovského. Za prínos v oblasti kultúry dostala ocenenie riaditeľka vydavateľstva Starproduction Mária Reháková. Ďalšie meno pribudlo aj na tabule slávy, a to herca Jána Grešša

Muzikálový festival Jozefa Bednárika je na Slovensku jediný svojho druhu. Už deväť rokov prináša prehľad o súčasnej i minulej tvorbe prevažne muzikálových melódií. Čarovným svetom, kde dobro vždy zvíťazí, návštevníkov poviedol Majo Labuda. V pásme Zaspievam vám rozprávku, sa postupne predstavili Felix Slováček, Natália Hatalová, Tomáš Majlatha, Roman Poláčik či Peter Makranský. 

Nasledoval blok Juraja Hrčku, Aleny Pajtinkovej, Martina Šalachu, Romana Poláčika a Juraja Ďuriša z Divadla Andreja Bagara v Nitre s piesňami z najznámejších muzikálov, ktoré má toto divadlo vo svojom repertoári. Na podujatí malapremiéru aj trojica Darius Kočí, Peter Makranský a Mirka Partlová. V programe Trio Star zaspievali muzikály, tentoraz z konkurenčného stánku - bratislavskej Novej scény. Do repertoáru zaradili aj hit Tri slová z televíznej rozprávky Neberte nám princeznú. Vrcholom podujatia bol koncert Vaša Patejdla. Repertoár zostavil špeciálne z melódií tohto žánru, takže zaznejú aj všetky slávne hity z filmov Fontána pre Zuzanu.

Veľkým lákadlom priaznivcov Jozefa Bednárika bola aj stála výstava jeho osobných vecí. Vďaka jeho súrodencom návštevníci  mohli nahliadnuť do rukopisov majstra a vidieť veci, ktoré boli jeho súčasťou. Sú medzi nimi šál, okuliare či neodmysliteľná taštička, ktorú nosieval na hrudi. 

- - Inzercia - -