Dnes je sobota, 04.júl 2020, meniny má: Prokop
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

7 dôvodov, prečo sa oplatí dovolenkovať v septembri

august 25, 2016 - 10:32
Letné prázdniny sa pomaly schyľujú ku koncu a mnohým sa spomienky na letnú dovolenku už len nepatrne mihajú v záplave pracovných povinností. Dovolenka sa však letom nekončí! Aké výhody prinášajú pobyty pri mori v septembri?

Vyhriate more

Najvýhodnejším argumentom, prečo partnera nahovoriť na dovolenku, je určite príjemná teplota vody v mori. V deviatom mesiaci roka dosahuje vo všetkých destináciách okolo 26 stupňov, čo vyhovuje predovšetkým dovolenkujúcim, ktorí preferujú šantenie vo vlnách, šnorchlovanie v priezračnom mori či oddych na nafukovacom ležadle.

Ideálne počasie na spoznávanie lokálnych atrakcií

V septembri vás už horúčavy neprekvapia. Mierna klíma je ideálna na spoznávanie zaujímavých miest, ktoré destinácia ponúka. Najlepší čas na objavovanie unikátnych antických pamiatok, ktoré nájdete predovšetkým v Grécku, Turecku a na Cypre. Požičajte si na pár dní automobil a prebrázdite krajinu od severu na juh, zoznámte sa s pohostinnosťou miestnych, spoznajte ich kultúru, zvyky, tradície a vyskúšajte lokálnu gastronómiu v typických tavernách, ktorá je úplne iná, na akú ste zvyknutí z hotelovej reštaurácie. A keď sa vám bude zdať výlet dlhý, vždy si môžete urobiť prestávku na niektorej z miestnych pláží.

garda-202065_1920.jpg

Foto: 
Pixabay

3.      Hotely a pláže nie sú preplnené

Pocit oddychu na dovolenke oslabuje predstava preplnených pláží, kde si neviete nájsť voľné ležadlo, a bufetových stolov, okolo ktorých sa zhromažďujú desiatky hladných hotelových hostí. To sa vám nestane počas pobytu v zahraničí v neskorších termínoch, keď máte skutočne pocit, že si môžete dovolenku vychutnať v pokoji a bez stresov. Aj personál v rezortoch pracuje v menej náročných podmienkach, čo sa odzrkadľuje na ich usmiatych tvárach.

Pokojná dovolenka

Prázdniny sa končia a deti sa vracajú naspäť do školských lavíc. To je dobrá správa pre tých, ktorí sa radi držia ďalej od detského kriku. V rezortoch trávi dovolenku mimo mesiacov júl a august menej rodín a v niektorých dokonca deti nenájdete počas celej sezóny. Nazývajú sa Adults Only alebo „hotely len pre dospelých“ a zaručujú ničím nerušenú dovolenku predovšetkým pre mladé páry.

Nižšie ceny

Lavína výhodných last minute ponúk sa valí už koncom augusta. Kvalitnú dovolenku v obľúbených dovolenkových destináciách si tak môžete dopriať za veľmi výhodné ceny. Ak ste čakali až doteraz, určite si vyberiete z ponuky dovoleniek v Stredomorí či napríklad v Bulharsku.

family-591579_1920.jpg

Foto: 
Pixabay

Najlepšie obdobie v roku

September je najvhodnejším mesiacom na dovolenku. Kým na Slovensku sa postupne ochladzuje, vy môžete prežiť slnečné dni na prekrásnych miestach pri mori. Spomienky na nezabudnuteľnú dovolenku si tak uchováte oveľa dlhšie a budú vás hriať aj počas chladných, sychravých dní.

Predĺžte si leto!

Z výkladných skríň na nás už kričia módne kolekcie jeseň/zima. Zabudnite na ne a radšej si kúpte ešte jeden pár sandálov a kvalitný opaľovací krém. Vytiahnite letné veci a využite posledné slnečné lúče v prímorských letoviskách, kde načerpáte energiu na prichádzajúce obdobie. Prechádzajte sa na pekných miestach, vychutnávajte si sladučké subtropické ovocie, ktoré v tomto období dozrieva najmä na ostrovoch, a užívajte si posledné záblesky leta v tomto roku.

Pre tých, ktorí sa slnečných dní nevedia nabažiť, máme inšpiráciu. Už od októbra môžu letieť priamym letom z Bratislavy do exotického Ománu, fascinujúcej novej dovolenkovej destinácie s unikátnymi pieskovými plážami a exkluzívnymi hotelovými rezortmi. Navyše, pôsobia tu aj slovenskí animátori Klubu Leto, ktorí sa počas dňa starajú o zábavu detí aj dospelých.

Vyberte si dovolenku snov na stránke www.hydrotour.sk, navštívte niektorú z pobočiek CK Hydrotour alebo partnerských cestovných agentúr na celom Slovensku. Máme radi leto...

- - Inzercia - -