Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Plánujete svadbu snov? Poradíme vám, ako zorganizovať najkrajší deň vo vašom živote!

august 27, 2016 - 13:48
Konečne sa muž vášho života podujal na to, aby vám na ruku nastokol vytúžený prsteň. Čakali ste dlho, ale oplatilo sa. Teraz už len stačí odrátavať dni do momentu, keď si poviete spoločné ÁNO. Na čo by ste nemali pri plánovaní svadby zabudnúť a aké trendy sú momentálne in?

Keď sme v redakcii premýšľali, koho osloviť ohľadom zorganizovania dokonalej svadby, jednohlasne sme sa zhodli na troch sympatických dámach zo svadobnej agentúry Lovely Day, Natálii Mayerovej, Silvii Paldia a Monike Tordsson. Dievčatá sú vychýrené precíznosťou, vyberaným vkusom a k ich klientom patrí aj mnoho známych osobností. Keď ide o veľký deň, splnia takmer každé želanie. Retro svadba v cukríkovoružovej, svadba na pláži alebo uprostred lesa? Pre tieto dámy to nie je žiaden problém. A s veľkou radosťou pre vás vypracovali podrobný manuál, ako stihnúť všetko načas a na nič nezabudnúť.

Kedy začať plánovať?

Ideálne je začať s prípravou približne rok vopred, najmä kvôli vysnívanej lokalite, výberu fotografa a kameramana. Ak chcete tých najkvalitnejších dodávateľov, ktorí sú žiadaní, mali by ste si termín rezervovať s dostatočným predstihom. V prípade lokalít je to približne rok, v prípade špičkových fotografov a floristov hovoríme minimálne o troch až štyroch mesiacoch. Samozrejme, svadba sa dá zorganizovať aj za dva mesiace, ale klienti musia rátať s obmedzeným výberom dodávateľov.

Svadba cez agentúru alebo na vlastnú päsť?

Dobrá svadobná agentúra vám poradí a na mieru zabezpečí lokalitu, catering, kvetinovú výzdobu, technické vybavenie a hudobný program. V šatách od Very Wang či od renomovaných slovenských návrhárov sa podčiarkne krása nevesty, len to „áno“ musí každý pár povedať sám. 

A čo ak nemáte práve najväčší budžet? Dá sa vystrojiť svadba aj za 2 000 eur? 

Záleží na type svadby a na dohode so snúbencami. Dobrá agentúra dokáže poskytnúť kompletný servis, ale aj čiastočné zabezpečenie overených dodávateľov, prípadne len supervíziu samotného svadobného dňa. Ale ak sa rozprávame o konečnej cene, pravdupovediac, za 2 000 eur dnes môžete mať malú príjemnú záhradnú  párty s priateľmi. 

Na čom sa dá najviac ušetriť?

Každý pár má zväčša rozpočet, do ktorého sa chce a potrebuje zmestiť. Agentúra by sa mala snažiť snúbencom vyhovieť. Podľa nás, dá sa ušetriť na zábave a hudobnom programe, tam sú ceny najrôznejšie. Môže vám stačiť DJ, ale súčasťou vášho programu môžu byť aj najznámejšie kapely. Opäť treba komunikovať. Možno by ste si povedali, nebudeme platiť agentúru a svadbu si zorganizujeme sami. Kvalitná svadobná agentúra však má na základe dlhoročnej spolupráce často dodávateľské zľavy a vie klientom vybaviť lepšiu cenu alebo poradiť vo výbere lacnejších dodávateľov.

Aké sú trendy vo výzdobe a v stolovaní?

Svetový trend 2016 vo výzdobe je definitívne farba MARSALA. Je to vínovočervená farba a najkrajšia je v kombinácií so zlatou alebo DUST modrou. V kurze je VINTAGE štýl, svadby v lese či na farme a absolútne IN je rustikálna výzdoba. Prírodné romantické lúčne kvety a kombinácia kožených prvkov sú momentálne TOP trendom roka. V cateringu  sú to zase rôzne chuťovky nainštalované v rámci dekoru, napr. visiace z drevenej steny.

Nie všetky nevesty majú ale takúto predstavu o ich dni „D“. Mnohé  svadby sú preto tradičné, retro alebo v americkom štýle.

A čo svadobná móda?

U žien sú to jednoduché, čisté línie, do vlasov sa viac preferujú rôzne čelenky než závoje a veľkým trendom sú momentálne temporary tetovania. Ženích sa zväčša rád prispôsobí štýlu nevesty.

Čo je v rozpočte na svadbu najpodstatnejšie?

Kvalitný a chutný catering, krásna lokalita, výzdoba a najmä dobrá zábava. V rozpočte svadby sa však môže ocitnúť aj veľmi veľa položiek, ktoré vám spočiatku nemusia prísť na um. Môže to byť napríklad moderný sweet corner, svadobná kniha na pamiatku, fotostena, program pre detičky, zasadací poriadok a pod. Často tiež treba rátať aj s nepredvídateľnými položkami. Treba mať rezervu, keby sa v deň svadby vyskytli ešte nejaké drobnosti, napríklad nečakaný ranný odvoz veselých priateľov.

Aké najčastejšie chyby robia klienti, keď chcú plánovať svadbu? 

Podľa nášho názoru, chybou je plánovať si svadbu bez poradného hlasu svadobných agentúr. Hrozí vám cesta „pokus-omyl“ a zbytočná únava a stres z dňa, ktorý má byť radostným. Je dobré vybrať si agentúru, ktorá má skúsenosti a pôsobí na trhu už niekoľko rokov, v ideálnom prípade treba dať na odporúčanie priateľov alebo osoby, ktorá s prácou agentúry už má skúsenosti. Každá seriózna agentúra má na svojom webe či na sociálnych sieťach referencie. Oplatí sa zistiť, koľko svadieb agentúra organizuje, aby ste sa ubezpečili, či bude mať čas dôkladne sa venovať tej vašej. A nemôžeme zabúdať ani na fungujúcu chémiu medzi vami a agentúrou. Musíte si uvedomiť, že budete komunikovať 6 – 12 mesiacov a má to byť radostná komunikácia.

 

 

- - Inzercia - -