Dnes je štvrtok, 18.apríl 2019, meniny má: Valér
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 tipov ako uľaviť slnkom spálenej pokožke

august 28, 2016 - 11:29
S príchodom leta sa na nás varovania o sile slnečných lúčoch valia z každej strany. Pokožku by sme si však nemali chrániť len počas dovolenky pri mori, ale v podstate pri akejkoľvek aktivite a pobyte na slnku. Všetci to vieme, ale aj tak sa niekedy ľudovo povedané pripečieme. Ako pokožke v takýchto prípadoch pomôcť? Prinášame niekoľko praktických tipov, ktoré sa vám v lete určite zídu.

Schlaďte sa

Ak máte po pobyte na slnku pocit, že sa vaše telo za chvíľu vznieti, treba ho trochu schladiť. Dajte si chladnú sprchu alebo kúpeľ – pálenie sa zmierni a celková teplota vášho tela sa zníži. Špongiu alebo utierku v tomto prípade vynechajte – takmer určite by ste mali pocit, že sa umývate so šmirgľom.

Dajte pokožke dýchať

Slnkom spálená pokožka býva naozaj citlivá a dráždiť ju môžu napríklad aj ramienka plaviek alebo trička, opasok alebo golier, ktorý by ste si bežne ani nevšimli. Vo voľnom oblečení bude pokožka lepšie dýchať a nebude sa o oblečenie bolestivo trieť. Ak si to môžete dovoliť, choďte pokojne aj donaha.

Aloe vera

Ak máte poruke rastlinu aloe vera, pri spálenej pokožke vám výborne poslúži. Stačí odtrhnúť pár lístkov a vytlačiť gél v nich obsiahnutý priamo na spálenú kožu. Prípadne zbehnite do lekárne a vypýtajte si prípravok špeciálne určený na upokojenie a regeneráciu slnkom spálenej a podráždenej pokožky.

Pomôže hydratácia

Po veľkej dávke slnečného žiarenia je pokožka vysušená, čo znamená, že nemá ani dostatok tekutín na riadne fungovanie. Je preto dôležité doplniť jej a organizmu celkovo tekutiny – pokožka sa tak zahojí a zregeneruje omnoho rýchlejšie.

Pozor na pľuzgieriky

V prípade núdze môžete pokojne siahnuť aj po voľne dostupných liekoch, ktoré bolesť trochu utlmia. Ak ste však v dôsledku spálenia na svojej koži objavili pľuzgieriky, nešpekulujte a čo najskôr vyhľadajte lekára.

- - Inzercia - -