Dnes je streda, 23.október 2019, meniny má: Alojzia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zažili sme svadbu ako v Perinbabe: Na neveste by ste mohli oči nechať

september 06, 2016 - 15:10
Zuzana Augustin Poláčková s nami začínala v Slovenke pri tvorbe módnej rubriky. Potom sa rozhodla skúsiť šťastie v Prahe, pracovala na mnohých projektoch, až kým sme sa s ňou opäť nestretli v Martine, kde sa rozhodla usporiadať svadbu vo folklórnom štýle. Ako spomína na spoluprácu, čím všetkým si prešla a prečo svadba v martinskom skanzene, kde sa nakrúcala aj Perinbaba?

Obdobie v Slovenke – to je už hádam viac ako desať rokov. Bol to pre mňa krásny a bezstarostný čas, aj keď vtedy som tú bezstarostnosť nevnímala. Popri štúdiu na vysokej škole som pracovala na viacerých frontoch a módna rubrika bola jedným z nich. Prácu som mala veľmi rada, najmä vďaka dobrému kolektívu a kvôli tomu, že som dostala úplne voľnú ruku na vyjadrenie môjho pohľadu na módu.

 

Kedy prišlo rozhodnutie odísť do Prahy? Bolo to najmä preto, že si stretla svojho vtedajšieho partnera Karla Vágnera?

Bola to kombinácia odchodu za vzťahom aj za prácou. Myslím, že som to vtedy vnímala tak, že je čas posunúť sa na väčší pracovný trh. Nechcela by som, aby to vyznelo nejako povýšenecky, ale Praha predsa len predstavuje oveľa viac pracovných príležitostí a aj väčší nadhľad. Aspoň pre mňa.

_mg_7908-2jpg.jpg

Foto: 
archív

 

Už v Prahe si stála pri zrode Fashion TV, ešte predtým si skúšala modeling – čo ťa naučili tieto životné obdobia?

Fashion TV bola veľká životná škola. S partnermi sme sa do toho pustili bezhlavo, ja mladá a naivná, a tak to aj dopadlo. V období ekonomickej recesie, síce s obrovským nadšením, ale minimálnymi skúsenosťami, bolo rozbiehať nové médium doslova finančnou samovraždou. V každom prípade vďaka tejto skúsenosti som sa veľa naučila a doteraz sa s láskou pozerám, ako sa televízii darí v profesionálnych rukách. Čo sa týka modelingu, som rada, že som do tohto sveta mohla nazrieť – predsa, je to asi sen každého dievčaťa. Neviem, či nanešťastie alebo vďakabohu som v ňom nezostala. Nie som totiž úplne vyziabnutý typ a teraz už niekoľko rokov vlastním eventovú a PR agentúru, kde spolu so svojím tímom organizujeme v Česku množstvo významných spoločenských, charitatívnych a módnych podujatí.

 

Hovorili sme o škole, vyštudovala si sociálnu prácu a psychoterapiu. Pracovala si pre detské transplantačné centrum, chcela by si sa v budúcnosti venovať opäť tejto oblasti?

Vďaka Nadácii Kvapka nádeje som stále v kontakte s touto mojou životnou etapou a som za to mimoriadne vďačná. Myslím si, že keď sa človek dlhodobo upriami iba na jednu oblasť – akokoľvek úspešne – stráca prehľad a aj nadhľad o živote. O niečom vedieť všetko a o všetkom niečo je heslo, ktoré mi je veľmi blízke.

_mg_8117jpg.jpg

Foto: 
archív

 

Máš krásneho syna. Aký je? Už inklinuje k hudbe ako jeho starý otec Karel Vágner starší?

Karolko chodí na klavír už tretí rok. Nerád na ňom cvičí, ale je pravda, že keď sa do toho pustí, vidím, že má veľký talent. Len tak sám od seba zložil tri pesničky, tak uvidíme, ako mu to pôjde ďalej. Verím, že aj keby sa venoval niečomu inému ako hudbe, klavír mu ostane ako koníček. Muž za klavírom je nesmierne sexi, však?

img-20160820-wa0474.jpg

Foto: 
archív

_mg_7027jpg.jpg

Foto: 
archív

Celý článok nájdete v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.35

- - Inzercia - -