Dnes je streda, 24.apríl 2019, meniny má: Juraj
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Novomestské vinobranie bude 9. septembra na Kuchajde

september 06, 2016 - 07:06
Program sa začne vítaním vinohradníckej úrody, pokračovať bude viazaním hroznového venca, ľudovou hudbou a sprievodom po Riazanskej ulici ku kostolu na Teplickej ulici

 Víno, tradičné viazanie hroznového venca i vystúpenie ľudovej hudby budú súčasťou piatkového Novomestského vinobrania 2016. Ako informuje mestská časť Bratislava-Nové Mesto na svojej oficiálnej internetovej stránke, podujatie sa začne v piatok 9. septembra o 17:30 v areáli prírodného kúpaliska Kuchajda v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto. Program sa začne vítaním vinohradníckej úrody, pokračovať bude viazaním hroznového venca a ľudovou hudbou. Nasledovať bude sprievod po Riazanskej ulici ku kostolu na Teplickej ulici, pri ňom bude požehnanie úrody.

V prírodnom kúpalisku Kuchajda sa dá opäť kúpať. Samospráva informuje, že hygienické testy potvrdili, že voda vyhovela požiadavkám na kvalitu vody a na prevádzku prírodného kúpaliska. Kúpanie v jazere zakázali od piatka 5. augusta. Zákaz kúpania na Kuchajde vyhlásili po tom, čo výsledky rozboru vzoriek ukázali zhoršenie mikrobiologickej kvality vody. Testy, ktoré bratislavskí hygienici urobili koncom augusta, však potvrdili, že znečistenie ustúpilo. "Vzorky vody z jazera v čase odberu vyhoveli kritériám a požiadavkám na prírodné kúpaliská," pripomína Nové Mesto na svojej oficiálnej internetovej stránke. Areál prírodného kúpaliska verejnosti otvárajú do konca septembra od 6:00 do 22:30. Počas kúpacej sezóny na bezpečnosť návštevníkov dohliadajú plavčíci na troch stanovištiach od 9:45 do 18:00. 

Kultúra bude na Kuchajde pokračovať aj v sobotu 10. septembra, uzavrú tu Kultúrne leto v Novom Meste. Celodenný program sa začne o 10:00. Dopoludnie venujú rodinám s deťmi, pripravujú pre nich súťaže, stredoveké tradície a hry, detské atrakcie i tvorivé dielne. Popoludňajší hlavný kultúrny program sa začne o 15:00, odštartuje ho detské predstavenie, po ktorom bude tombola. Akcia bude pokračovať tanečným vystúpením, dychovou hudbou a vystúpením slovenských a českých spevákov. Po hudobnom programe pripravujú o 21:00 ohňovú šou, zapálenie vatry, country kapelu a laserovú šou. Akciu ukončí diskotéka, ktorá sa začne o 22:00. Novomestské kultúrne leto otvorili v sobotu 25. júna na Kuchajde. Akcia aj tento rok priniesla kultúru, zábavu a šport. Počas letných mesiacov mestská časť ponúkala letné kino, letnú jogu, fitnes tréningy či sobotné podvečerné koncerty rôznych žánrov.

- - Inzercia - -