Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Seriál MISS SR V DERMAREVOLTE: Aj pleť potrebuje vlahu...

september 20, 2016 - 09:15
Na jeseň býva pleť dehydrovaná, suchá, citlivá, so sklonom k tvorbe dermatitíd či nových vrások... Vieme, ako to zmeniť.

Finalistka MISS SLOVENSKO Michaela Meňkyová sa zverila do rúk odborníkov na klinike Dermarevolta v Bratislave-Jarovciach, kde absolvovala biorevitalizáciu pleti: „Záleží mi na tom, aby bola moja pokožka nielen pekná, ale aj zdravá a dobre hydratovaná. Pre dokonalú hydratáciu mojej pleti, ktorá sa odporúča v rámci prevencie už od dvadsiatich rokov života, som sa rozhodla absolvovať biorevitalizáciu na klinike Dermarevolta. Ide o injekčné vpravovanie stabilizovanej kyseliny hyalurónovej do povrchových vrstiev kože. Kyselina hyalurónová má výnimočnú schopnosť viazať veľké množstvo vody. Je prirodzenou súčasťou kože. Na pokožku sa naniesol anesteziologický krém a tak bol zákrok absolútne bezbolestný. Odporúčala by som tento zákrok každému, kto sa chce precízne starať o pleť, kto trpí dehydrovanou pleťou, kto má dehydrovanú pleť bez lesku. Pani doktorka Lucia Podhorová z kliniky Dermarevolta, ktorá je známa špičkovými odborníkmi a najnovšími technológiami, by tento zákrok odporučila aj ľuďom, ktorí trpia hyperpigmentáciami, majú pleť po akné či na urýchlenie regenerácie pokožky po chemickom pílingu, laserovom resurfacingu či plastickej operácii. Odporúčaný počet procedúr vraj závisí od veku. Pohybuje sa od troch do šiestich ošetrení v intervale dvoch týždňov medzi jednotlivými zákrokmi. Celú sériu ošetrení je vhodné opakovať dvakrát ročne,“ hovorí Michaela Meňkyová z Nitry, ktorá po zákroku cítila, že je jej pleť pružnejšia a pevnejšia.

Prečo je voda taká dôležitá?

Dostatočne hydratovaná pokožka pôsobí hladko a žiarivo. Potenciálnych príčin dehydratácie pokožky je veľa. Okrem faktorov, ktoré nemôžeme zmeniť, napríklad genetická predispozícia a kožné ochorenia spojené so suchosťou pokožky, ovplyvňujú stav našej pleti aj účinky vonkajšieho prostredia, fajčenie, nedostatočný pitný režim a nevhodné stravovacie návyky. „Dehydrovaná pleť je často dôsledkom fotostarnutia zapríčineného nadmerným opaľovaním a nepoužívaním vhodnej fotoprotekcie. Opálená pleť síce vyzerá zdravo a sviežo, ale len chvíľu. Z dlhodobého hľadiska je výsledkom okrem dehydratácie a straty elasticity aj vznik vrások, pigmentových škvŕn a neposlednom rade kožných nádorov,“ tvrdí doktorka Lucia Podhorová, majiteľka renomovanej kliniky Dermarevolta.

Ako by ste sa o vysušenú pleť mali starať?

Podľa doktorky Podhorovej k správnej starostlivosti o pleť nestačí len zmeniť krém alebo pitný režim. Samy si môžeme pomôcť hlavne správnym prístupom k opaľovaniu, vynechaním zlozvykov, ako je návšteva solárií, fajčenie či nadmerná konzumácia alkoholu. Samozrejmosťou by malo byť každodenné používanie vhodného hydratačného krému a pravidelné profesionálne kozmetické ošetrenie pleti spojené s masážou aspoň raz mesačne. To je investícia, ktorú by si pre seba a svoju pleť mala dopriať každá žena už od 25. roku života. Napriek tomu v niektorých prípadoch len samotná zmena životného štýlu a profesionálne kozmetické ošetrenie pleti nestačia. „Našťastie, moderná estetická dermatológia nám ponúka širokú škálu možností. Bezkonkurenčnou je v tomto smere mezoterapeutická aplikácia účinného ‚koktejlu‘ vlastnej plazmy v kombinácii s kyselinou hyalurónovou a aminokyselinami. Tento ‚elixír‘ rýchlo a účinne hydratuje pokožku, aktivuje reparačné procesy, zlepšuje farbu a reliéf pokožky a pozitívne ovplyvňuje mikrocirkuláciu. Je účinný aj ako doplnková liečba akné a post-akné jazvičiek. Princípom procedúry je odobratie krvi pacienta do špeciálnej skúmavky, ktorá je následne spracovaná v centrifúge. Výsledkom je autológna plazma bohatá na trombocyty, ktorá sa aplikuje tenkou ihličkou, prípadne kanylou do pokožky. Ošetriť dokážeme tvár, krk, dekolt, chrbty rúk. Plazma bohatá na trombocyty je prírodným elixírom mladosti. Obsahuje vysoké koncentrácie rastových faktorov, bielkovín a vitamínov v prirodzenej kombinácii. V niektorých prípadoch vlastnú plazmu kombinujeme s kyselinou hyalurónovou a aminokyselinami. Aminokyseliny sa dokážu cielene zabudovať do biochemického cyklu syntézy kolagénu. Aktivujú sa metabolické procesy v pokožke, dochádza k obnove normálnej dermálnej štruktúry a fyziologickému omladeniu pleti,“ uzatvára uznávaná odborníčka z kliniky Dermarevolta.

- - Inzercia - -