Dnes je nedeľa, 26.máj 2019, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dáma slovenského filmu, Emília Vášáryová, má dlaždicu na Filmovom chodníku slávy

september 28, 2016 - 10:26
Slovenská herecká legenda, Emília Vášáryová, odhalila svoju dlaždicu na Filmovom chodníku slávy. So slovami vďaky sa prihovorila všetkým, ktorí sa o film a kultúru zaujímajú.

Pri príležitosti poďakovania a vzdania holdu jedinečnej slovenskej herečky Emílie Vášáryovej sa pred Mestským divadlom P.O. Hviezdoslava stretli nadšenci kultúry a fanúšikovia pani Vášáryovej. Práve na doskách tohto divadla strávila herečka väčšinu svojho hereckého pôsobenia, takže sa symbolike viac, než tešila.

So slovami vďaky sa herečke prihováral primátor hlavného mesta Bratislava Ivo Nesrovnal, zakladateľka tejto skvelej myšlienky Mária Reháková a riaditeľ Bratislavského kultúrneho a informačného centra Vladimír Grežo.

ram_3519.jpg

Foto: 

Odovzdávanie pamätnej dlaždice Emílie Vášáryovej za účasti primátora mesta Bratislava Iva Nesrovnala, riaditeľa Bratislavského kultúrneho a informačného centra Vladimíra Greža a zakladateľky myšlienky Márie Rehákovej


Herečka si svoju dlaždicu slávy odokryla s úsmevom na tvári a s veľkou radosťou. „Moje želanie je, aby, keď už máme tento Filmový chodník slávy, bolo čo najviac dobrých slovenských filmov a aby všetci moji kolegovia, kolegyne a moji žiaci dostávali veľké filmové úlohy, aby tu raz mohli stáť a aby mohli tento chodník zase rozšíriť o svoje meno,“ vďačne a s pokorou vyjadrila svoje pocity herečka.

ram_3504.jpg

Foto: 

Emília Vášáryová s úsmevom na tvári vyjadrila svoju radosť aj z toho, že sa mohla postaviť pred ľudí bez pomocných bariel a poďakovala sa za všetky možnosti a príležitosti, ktoré vo svojom živote dostala. 

ram_3630.jpg

Foto: 

Dlaždica Emílie Vášáryovej na bratislavskom Filmovom chodníku slávy pred Mestským divadlom Pavla Országha Hviezdoslava je už siedmou v poradí. Na chodníku sa už nachádzajú dlaždice Ladislava Chudíka, Márie Kráľovičovej, Jozefa Adamoviča, Štefana Kvietika, Evy Krížikovej a Ivana Palúcha.

Gratulácie prišli herečke odovzdať i hereckí kolegovia

ram_3598.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_3612.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Odovzdať kyticu prišiel i herec Maroš Kramár so svojim synom

ram_3601.jpg

Foto: 

- - Inzercia - -