Dnes je štvrtok, 25.apríl 2019, meniny má: Marek
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako predísť vráskam na krku

október 03, 2016 - 12:38
Pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, väčšina z nás ju venuje najmä pokožke na tvári, kde si najľahšie všimneme každú novú vrásku a zmenu. Neuvedomujeme si ale, že našu pozornosť si rovnako vyžadujú aj oblasť krku a dekoltu.

Krémy nie sú len na tvár

Do večerného a ranného kozmetického rituálu by sme preto mali zahrnúť aj krk a aplikovať naň čistiacu pleťovú vodu, toner, sérum a hydratačný krém. Pokožke krku takisto prospeje pravidelné používanie peelingu a pleťovej masky. Ak sa obávate predčasných vrások na krku, určite používajte aj sérum proti vráskam.

Hydratácia je povinná

Hydratácia pokožky krku je veľmi dôležitá. Na krku je totiž menej mazových žliaz ako na tvári a pleť má preto rýchlejšiu tendenciu byť suchou a podráždenou. Pravidelné používanie kvalitného hydratačného krku pokožke zabezpečí vláčnosť a elasticitu.

Ochranný faktor je alfou a omegou

Ochrana pleti pred UVA a UVB lúčmi je snáď najdôležitejšou časťou kozmetickej starostlivosti. Napriek tomu mnohí z nás krém s ochranným faktorom na krk nepoužívajú. Zapamätajte si, že ak je pokožka vystavená slnku,  treba ju chrániť. Pri výbere ochranného faktoru sa riaďte typom vašej pokožky -  väčšine ľudí na bežnú ochranu pred slnkom postačí ochranný faktor SPF 30.

Pozor na to, ako spíte

Ak je to čo i len trochu možné, snažte sa spávať na chrbte. Nie vždy sa to dá, keďže všetci zaspávame v polohe, ktorá je nám najpohodlnejšia, ale za pokus to určite stojí. Keď spíme na bruchu alebo na boku, na hornej časti tela sa nám totiž prirodzene vytvárajú záhyby ktoré postupne vedú k tvorbe menších či väčších trvalých vrások.

Doprajte krku oddych

Viete koľko času trávite pozeraním do telefónu či na monitor počítača? V prípade väčšiny ľudí sú to denne celé hodiny, pričom málokto si uvedomuje že napríklad pri pozeraní do telefónu držíme hlavu neprirodzene dlho v rovnakom uhle. Na krku sa nám potom tvoria záhyby a z nich napokon trvalé vrásky. Urobte si niekoľko krát za deň jemný strečing, pri ktorom krk natiahnete zo strany na stranu a spredu dozadu. Pomôže aj to, keď monitor počítača umiestnite do výšky vašich očí. 

Autorka článku: Jacquie Carter, konzultantka spoločnosti Herbalife pre starostlivosť o pleť

- - Inzercia - -