Dnes je štvrtok, 24.máj 2018, meniny má: Ela
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Rosnička Lenka Vavrinčíková: Neviem ísť na pol plynu

október 05, 2016 - 12:24
Toto o sebe tvrdí sympatická tmavovláska, ktorá nám už niekoľko rokov s úsmevom na tvári prináša informácie o počasí. V najnovšom televíznom projekte však LENKA VAVRINČÍKOVÁ dokazuje, že je v nej oveľa viac skrytého talentu!

Momentálne hviezdite v šou Tvoja tvár znie povedome. Ako program a prípravu naň vnímate? 

Celý program je veľmi pestrý. Ľudí určite zaujíma nielen spev, tanec či herectvo účinkujúceho, ale aj premena, maska a kostým, to, ako sa súťažiaci zhostí daného interpreta. Okrem toho máme vtipnú porotu a skvelého moderátora, takže si myslím, že je sa na čo pozerať.

Čo je na speváckej súťaži najťažšie? Ako sa vyrovnávate so stresom, s tréningami a porovnávaním s originálnymi spevákmi vami imitovaných pesničiek?

Najťažšie bolo pre mňa vždy spojiť všetko dokopy. Spev, k tomu tanec, mať v tvári nejaký výraz a nezabudnúť pri tom také banálne veci, ako napríklad spievať do mikrofónu alebo sa pozerať do kamery. V každom kole mi pribudlo niečo, na čo som si musela zvykať. Či už to boli umelé zuby, alebo kostým, ale mala som problém aj s topánkami na vysokom opätku. Tancovať v nich nie je ľahké. Tréningy ma vždy bavili, ale priznám sa, že som musela veľa času príprave venovať aj doma. Napríklad tým, že som si na internete pozerala videá z koncertov a snažila som sa odkukať čo najviac pohybov a gest. Napríklad Prodigy, vyzeralo to, že sa tam iba trasiem, ale chytiť jeho pohyby bolo náročné. Chcelo to hĺbkový choreografický rozbor! (smiech)

_ac_0324.jpg

Foto: 
Archív TV Markíza

Účasť v tomto televíznom projekte však ukazuje aj vašu otvorenejšiu stránku. Cítite sa v sexi kostýmoch a vyzývavých šatách vo svojej koži?

Nie je to úplne môj štýl obliekania. V súkromí sa vôbec vyzývavo neobliekam. Väčšinou nosím rifle, tričká a košele, topánky na vysokom opätku takmer vôbec. Takže so sexi kostýmami som trochu viedla vnútorný boj. Potom som si však povedala, že tam nie som sama za seba, ale za interpreta, ktorý mal taký kostým. Takže na javisku som to už veľmi neriešila a snažila sa sústrediť na iné veci.

V súkromí podľa vlastných slov takmer vôbec nepripomínate dokonale upravenú krásku z televíznej obrazovky. Tepláky, chvost a okuliare z vás robia iného človeka... 

Táto moja identita prišla nejako prirodzene. Našou náplňou práce je vyzerať na obraze upravene, čo zahŕňa mejkap, veľa púdru, upravený účes. V súkromí sa teším na to, keď sa odmaľujem a dám si vlasy do chvosta a vôbec nemusím nič takéto riešiť. V práci toho mám dosť.

Vedeli by ste si predstaviť, že by ste z moderovania počasia presedlali do inej televíznej relácie?

Mne je v počasí veľmi dobre. Moja práca je rôznorodá. Večer predpoveď s určitými pravidlami a v Teleráne je to zase uvoľnenejšie a môžem si dovoliť byť viac sama sebou. Okrem toho pracujem so skvelou meteorologičkou Oľgou Heleninovou, s ktorou sme skoro ako rodina. Aj ostatní zo štábu sú zlatí a pri práci je vždy dobrá atmosféra. Nikdy nehovor nikdy, preto ani ja nechcem hovoriť, že počasie by som vymenila za niečo iné len veľmi ťažko. Nikdy som netlačila na pílu a brala to, čo mi život priniesol. Uvidím, kam ma vietor zaveje.

Vie sa o vás, že ste milovníčka zvierat, pohodlia domova, správnej životosprávy a prirodzenosti... Nie je šoubiznisový život presným opakom?

Keď som ešte nebola v tejto brandži, takisto som si myslela, že je to úplne iný svet ako ten môj obyčajný, ale opak je pravdou. Ľudia z televíznej obrazovky sú tiež „len“ normálni ľudia so svojimi bežnými starosťami a radosťami. To, že som v šoubiznise, neznamená, že žijem iba pre obrazovku a rôzne spoločenské večierky. Je to súčasť mojej práce, ale doma riešime bežné veci.

Nedávno ste dokončili vysnívaný dom na Záhorí. Každý detail ste vraj starostlivo vyberali s priateľom Albertom. Ktorá izba je vášmu srdcu najbližšia? 

Asi najradšej mám kuchyňu, ktorá je spojená s obývačkou. Keď prídu kamaráti, navaríme si spolu večeru a rozprávame sa. Je to otvorený priestor, kde sa odohráva náš každodenný život.

Ste spolu takmer desať rokov. Okolie vás určite bombarduje otázkami o svadbe, dieťati... Aká býva vaša odpoveď?

Otázku o svadbe počúvam stále dokola a priznám sa, že mi to už lezie na nervy. Myslím si, že svadba a hlavne dieťa sú také intímne záležitosti, že sú otázky v tomto smere zbytočné. Je to medzi dvoma ľuďmi, kedy sa rozhodnú mať dieťa, a oznamovať to novinám je to posledné, čo by som urobila. Svadba ma zatiaľ neláka a dieťa tiež ešte nie je v pláne.

zak_1149.jpg

Foto: 
Archív TV Markíza

Aký je váš Albert muž? Čím vám najviac učaroval?

Ja som v tomto introvert, nerada kričím do sveta chvály a vyznania lásky. Myslím si, že to by malo zostať doma, za dverami. Nemôžem vám predsa povedať, že mám najlepšieho chlapa na svete, pretože mi budete závidieť. (smiech)

Práci televíznej rosničky sa venujete už niekoľko rokov. Ľudia vás vnímajú ako profesionálnu, krásnu a sympatickú moderátorku bez škandálov. Bolo pre vás ťažké vypestovať si takýto imidž?

Za takúto nálepku vám úprimne ďakujem, som rada, že ma takto vnímate. No ja som si nič nebudovala, len som jednoducho sama sebou. Viem sa zasmiať na svojom omyle a vypočuť si kritiku. Možno preto, že som dosť citlivá, riešim niektoré veci viac, ako by som mala, ale čím som staršia, tým viac sa učím „byť nad vecou“. Vždy sa snažím všetko, čo robím, robiť naplno a najlepšie, ako viem. Som Kozorožec a jednoducho neviem ísť na pol plynu.

Ako si udržiavate takú krásnu ženskú líniu? Je to výsledok genetiky, alebo skôr pohybu?

Bohužiaľ, hýbem sa veľmi málo. Ďakujem šou, že ma donútila tancovať a nacvičovať, pravidelne sa hýbať. Cvičiť v posilňovni, to ma absolútne nebaví, ani beh mi nič nehovorí. Chcela by som si však zlepšiť kondičku. Asi budem musieť začať znovu niekde tancovať, pretože tento druh pohybu je mi asi najbližší.

Ste milovníčka vegetariánskej kuchyne, no donieslo sa nám, že v kuchyni u vás doma sa často zvŕta aj váš priateľ. Musíte si pred večerou vždy strihnúť kameň, papier, nožnice?

Aby som to uviedla na pravú mieru, nie som vegetariánka, iba jem minimum mäsa. Už od malička mi mäso nechutí, zjem nanajvýš rybu alebo kúsok kuracieho. Môj priateľ si vyskúšal byť vegetariánom, dva roky by ste u nás v kuchyni mäso nenašli. Teraz už je opäť mäsožravec a varí sa u nás všetko.

Trikrát v týždni vstávate „so sliepkami“. Nie ste ten typ, ktorý je večne nevyspatý a musí skoré ranné vstávanie dospať cez víkend?

Úplný ideál je pre mňa spať osem hodín. To sa mi pred Teleránom väčšinou nepodarí. Takže deň, keď ráno vysielam, je náročný. Ale zase mám výhodu, že cez voľný deň to môžem všetko dobehnúť, čo aj s obľubou robím.

fullsizerender_1_0.jpg

Foto: 
Archív TV Markíza

Patríte medzi ženy, ktoré milujú nákupy, kozmetiku a módne výstrelky alebo máte iného koníčka?

Mám rada všetky čačky-mačky, tak ako každá žena. Dnes je výhoda, že ani veľmi nemusíte chodiť po obchodoch a pozerať sa po nových kúskoch, postačí vám internet. Mojím koníčkom sú aj zvieratá. Milujem mačky a doma máme dvoch kocúrov. V tomto smere trošku „uletená“. Naše mačky majú taký luxus, že niektorí nad nami len zalamujú rukami. Majú svoje hračky, dokonca aj svoju hru na tablete. No čo už, každý je nejakým spôsobom trafený, a ja som rada, že v mojom prípade je to práve takto.

- - Inzercia - -