Dnes je štvrtok, 18.júl 2019, meniny má: Kamila
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Titul Senior roka udelil primátor štyrom osobnostiam

október 06, 2016 - 10:36
Ocenenie dnes v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca v Bratislave získali tí, ktorí sa aktívne zapájajú do spoločensko-kultúrneho života v meste

 Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dnes udelil cenu Senior roka štyrom osobnostiam, titul získali Magda Chudá, Maja Velšicová, Ján Grexa a Milan Vároš. Ocenenie symbolizuje poďakovanie tým, ktorí sa aktívne zapájajú do spoločensko-kultúrneho života v meste. Ako ďalej informovala Iveta Kešeľáková z bratislavského magistrátu, odovzdávanie cien bolo v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca v Bratislave a nominácie vyberala odborná komisia magistrátu.

Magda Chudá z bratislavskej mestskej časti Ružinov získala titul za celoživotnú pomoc v prospech zdravia obyvateľov a za mimoriadnu činnosť pri organizovaní aktívneho života seniorov v Bratislave. Za celoživotné pôsobenie v oblasti umenia a humoru pre niekoľko generácií obyvateľov Bratislavy dostala titul Maja Velšicová z bratislavského Starého Mesta. Tretím oceneným je Ján Grexa z mestskej časti Bratislava-Záhorská Bystrica, cenu mu primátor udelil za celoživotnú prácu v oblasti histórie, športu a humoru a za mimoriadnu činnosť pri organizovaní aktívneho života bratislavských seniorov. Skupinu ocenených uzatvára Ružinovčan Milan Vároš, ktorý má cenu za celoživotnú prácu a publikačnú činnosť v oblasti dejín umenia i za prínos pre poznávanie histórie Bratislavy. 

Udeľovanie ceny Senior roka je súčasťou kultúrno-spoločenských podujatí, ktoré mesto v rámci októbrového Seniorfestu pripravuje starším spoluobčanom. Počas celého októbra, ktorý je mesiacom úcty k starším, pripravujú podujatia zamerané nielen na vzdelávanie, kultúru či šport, ale aj na prednášky a súťaže. „Šiesty ročník Seniorfestu sa nesie v znamení viacerých podujatí, ktoré sú odmenou pre seniorov za ich dobrovoľnícku činnosť počas roka. Zároveň ma teší, že seniori sa aktívne zapájajú do života mesta a pomáhajú mu pri príprave mnohých podujatí," uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

Program Seniorfestu nájdu záujemcovia na http://kalendarakcii.bratislava.sk/vismo/akce.asp?id_org=700021&id=13846

- - Inzercia - -