Dnes je streda, 20.marec 2019, meniny má: Víťazoslav, Klaudius
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Ružinove budú poslanci rozhodovať o miestnom poplatku

október 18, 2016 - 10:30
Platiť bude fyzická alebo právnická osoba, ktorej ako stavebníkovi vydali stavebné povolenie. Výnos je príjmom do rozpočtu mesta

Ružinovskí miestni poslanci budú na utorkovom zastupiteľstva rozhodovať o návrhu všeobecne záväzného nariadenia (VZN) hlavného mesta Bratislavy o miestnom poplatku za rozvoj. Bratislavská mestská časť Ružinov navrhuje prijať uznesenie, v ktorom nesúhlasí s mestským návrhom VZN o miestnom poplatku za rozvoj. Uvádza sa to v materiáli na zasadnutie ružinovského zastupiteľstva, ktoré sa začína v utorok 18. októbra o 14:00 na miestnom úrade na Mierovej 21 v Ružinove.

Od 1. novembra 2016 bude na Slovensku platiť zákon o miestnom poplatku za rozvoj. Platiť ho bude fyzická alebo právnická osoba, ktorej ako stavebníkovi vydali stavebné povolenie. Vo všeobecne záväznom nariadení magistrát mesta Bratislavy navrhuje poplatok 35 eur na každý štvorcový meter stavby. V návrhu je tiež informácia, že správu poplatku za rozvoj vykonáva magistrát ako jeho správca. Mestské časti však požadujú, aby práve ony vykonávali správu tohto miestneho poplatku, a to preto, že najlepšie poznajú miestne pomery, upozorňuje mestská časť Ružinov. Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) by malo byť platné od 1. januára budúceho roka, schváliť ho musí ešte bratislavské mestské zastupiteľstvo. 

Vzhľadom na termín doručenia listu primátora s návrhom VZN, 4. októbra, a lehotu na oznámenie stanoviska miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava - Ružinov primátorovi, nepredložili materiál na rokovanie miestnej rady. Návrh VZN tak predkladajú priamo na rokovanie miestneho zastupiteľstva.

- - Inzercia - -