Dnes je nedeľa, 22.apríl 2018, meniny má: Slavomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Triumfálny návrat božského Káju: Koncert Bratislavská lýra v nás vyvolal zimomriavky! (FOTO)

október 19, 2016 - 11:15
Unikátny spomienkový koncert, organizovaný pri príležitosti 50-teho výročia Bratislavskej lýry priniesol divákom množstvo zimomriavkových spomienok, nezabudnuteľných hitov a veľkých návratov na pódium.

"Ďakujem vám za potlesk, po ktorom som túžil celý rok a nevedel som, či ho vôbec niekedy zažijem," povedal počas standing ovation legendárny spevák Karel Gott, ktorý bol zlatý kliniec koncertu Lýra 50. Spomienkový večer uzavel troma piesňami, medzi kotrými nechýbala ani skaldba Mám rozprávkový dom, vďaka ktorej sa stal historicky prvým víťazom Bratislavskej lýry v roku 1966.

_mg_7040.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

_mg_7025.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Obrovský úspech zožala aj netradičná spevácka dvojica Helena Vondráčková a Miroslav Dvorský, ktorý v skladbe To se nikdo nedoví zaskakoval za už zosnulého Waldemara Matušku. Česká diva Helena Vondráčková pridala ešte jednu, lýrou ocenené skladbu – Malovaný džbánku.

_mg_6805.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

_mg_6853.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Prečítajte si tiež: Bratislavská lýra oslavuje 50 rokov!

Okrem božského Káju a Heleny Vondráčkovej divákov svojimi "lýrovkami" potešili aj kapely Elán, Olympic, skupina Indigo s Petrom Nagyom. Svoje veľké hity minulého storočia s puncom lýry pripomenuli aj Jana Kocianová, Marcela Laiferová, Berco Balogh, Pavol Hammel, Janko Lehotský, Jitka Zelenková, Lenka Filipová.  

_mg_6734.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Mohlo by vás zaujímať: Legendy československej hudby Marika Gombitová & Karel Gott: Nedokážu žiť bez fanúšikov!

- - Inzercia - -