Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Obete Dunaja si mesto uctí pietnou spomienkou

október 25, 2016 - 08:43
Spomienka sa uskutoční v stredu 26. októbra o 18:30 na Námestí Milana Rastislava Štefánika

Pietnu spomienku na obete Dunaja pripravuje pri príležitosti blížiaceho sa sviatku Pamiatky zosnulých Hlavné mesto SR Bratislava, ministerstvo zahraničných vecí a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Ako ďalej agentúru SITA informovala Monika Molnárová z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska, spomienka sa uskutoční v stredu 26. októbra o 18:30 na Námestí Milana Rastislava Štefánika za účasti primátora hlavného mesta SR Iva Nesrovnala, zástupcu ministerstva zahraničných vecí a predstaviteľov krajín, ktorými Dunaj preteká.

Program spomienky ponúkne o 18:30 vystúpenie skupiny Longital, o 19:00 bude nasledovať symbolické zapálenie ohňov za prítomnosti zástupcov jednotlivých krajín, s ktorými sa Dunaj spája, o 19:05 sa obete Dunaja tematicky vyobrazia maľbou do piesku, o 19:15 prednesú svoje príhovory duchovní a požehnajú vence a následne o 19:25 sa uskutoční ceremoniál ich kladenia. 

Pietna spomienka, ktorú organizuje od roku 1991 hlavné mesto, vychádza z tradícií mesta a z úzkej spätosti jeho obyvateľov s riekou Dunaj. Podujatie sa bude konať pod záštitou Predsedníctva SR v Rade Európskej únie.

- - Inzercia - -