Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Filharmónia otvára sezónu symfonickými koncertmi

október 27, 2016 - 07:43
Publikum otváracích koncertov 68. sezóny Slovenskej filharmónie čaká program zostavený z diel Straussa, Webera a Dvořáka

Slovenská filharmónia otvára novú, v poradí 68. sezónu dvojicou symfonických koncertov. Otváracie koncerty zaznejú v sídle filharmonikov, v bratislavskej Redute tento štvrtok a piatok vždy od 19:00. Ako agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka filharmónie Martina Tolstova, Slovenská filharmónia sa predstaví pod taktovkou čínskeho dirigenta Muhaia Tanga. Sólistkou úvodných koncertov bude izraelská klarinetistka Sharon Kam, ktorá vo svojom odbore patrí k absolútnym hviezdam. Debutovo sa na koncertnom pódiu predstavila ako 16-ročná pod taktovkou svetoznámeho Zubina Mehtu. Na pódiu bratislavskej Reduty sa predstaví v sláčikovej verzii Klarinetového kvinteta B dur, op. 34 Carla Mariu von Webera. Koncert otvorí výber z baletnej suity Šľahačka op. 70 Richarda Straussa a na záver je na programe Symfónia č. 9 e mol Z Nového sveta, op. 95 Antonína Dvořáka.

Dirigent otváracích koncertov, čínsky hosť Muhai Tang vyštudoval v rodnom Šanghaji konzervatórium. Skladbu a dirigovanie následne absolvoval na mníchovskej Musikhochschule. V roku 1983 po prvýkrát s mimoriadnym úspechom dirigoval Berlínsku filharmóniu. Počas ďalších rokov spolupracoval a zastával post šéfdirigenta mnohým svetovým orchestrom. V súčasnosti je umeleckým riaditeľom šanghajskej Concert Hall, dodala Tolstova. 

Podrobnosti o programe Slovenskej filharmónie možno nájsť na jej webstránke http://www.filharmonia.sk.

- - Inzercia - -