Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Ružinove sa bude konať prvý ročník folklórneho festivalu

november 06, 2016 - 08:26
Podujatie ponúkne vystúpenia súborov rôznych vekových kategórií, tematické prednášky, ale aj vystúpenie Jána Berkyho Mrenicu mladšieho

V novembri sa môžu obyvatelia bratislavskej mestskej časti Ružinov tešiť na prvý ročník Ružinovského folklórneho festivalu. Ten sa uskutoční v sobotu 12. novembra v Dome kultúry Ružinov a jeho vyvrcholením bude vystúpenie skupiny Čarovné ostrohy. Agentúru SITA o tom informoval Stanislav Šenc z útvaru pre styk s verejnosťou ružinovského miestneho úradu.

Podľa Šenca 1. ročník podujatia prinesie vystúpenia súborov rôznych vekových kategórií, tematické prednášky, slovenský tanečný film Tanec medzi črepinami i vystúpenie Jána Berkyho Mrenicu mladšieho. Najväčším ťahákom je ale vystúpenie tanečnej umeleckej skupiny Čarovné ostrohy, ktorá je považovaná za zakladateľov folklórnej moderny a reprezentuje slovenský netradičný folklór doma i v zahraničí. Na Ružinovskom folklórnom festivale predstavia energickú šou Rockom krokom. 

Na Ružinovský folklórny festival je vstup zadarmo. Vstupenky na vystúpenie skupiny Čarovné ostrohy si ľudia môžu vyzdvihnúť u informátora v Dome kultúry Ružinov. Môže tak urobiť každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove, a to od pondelka 7. novembra do piatka 11. novembra v čase od 7:00 do 19:00. Na osobu dostane dve vstupenky. Počet miest v hľadisku je však obmedzený.

- - Inzercia - -